Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

ADLER ist der richtige Ansprechpartner, wenn Sie Ihre Fenster streichen möchten

Drewno jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska materiałów budowlanych przeznaczonych do Twoich ram drzwiowych i okiennych. Wpływ czynników atmosferycznych, takich jak słońce, wiatr i wilgotność stanowią stałe obciążenie dla drewna. Aby chronić drewno przed takim oddziaływaniem środowiska ogromną rolę stanowi odpowiednie postępowanie z drewnem, dzięki czemu będziemy cieszyć się jego dłuższą trwałością. Dlatego ADLER rozwinął najnowocześniejsze lazury i lakiery do malowania okien, oraz produkty do pielęgnacji, które gwarantują długą trwałość i łatwą pielęgnację.

NAPRAWA MNIEJSZYCH USZKODZEŃ MECHANICZNYCH

Przy niewielkich mechanicznych uszkodzeniach nie jest konieczne, aby całe okno ponownie pokrywać powłoką lakierniczą.Zastosować można  Pullex Aqua-DSL (dla okien: w systemie lazurującym) ew. ADLER Seidenacryl (dla okien: w systemie kryjącym). W przypadku większych mechanicznych uszkodzeń, złuszczenia powłoki lakierniczej, rys czy poszarzenia drewna konieczne jest naniesienie powłoki renowacyjnej. Lazurujące/ bezbarwne powłoki lakiernicze okienne należy wykonać za pomocą pędzla względnie przeprowadzić renowację. Jeśli uszkodzenia ograniczą się do niewielkich miejsc, można zastosować kombinację z Pullex Aqua-Imprägnierung i Pullex Aqua-DSL i wykonać powłokę lakierniczą za pomocą pędzla. W przypadku mocniejszego uszkodzenia okien, złuszczenia farby, zastosowania drewna drzew iglastych zalecamy renowację za pomocą Pullex Renovier-Grund i Pullex-Fensterlasur. Na drzwi wejściowe i okna z drewna drzew liściastych najlepiej nanosić Pullex Plus-Lasur i Pullex Fensterlasur za pomocą pędzla wybierając barwę „naturalną dla drewna drzew liściastych”.

 

Szczegółowe instrukcje dotyczące postępowania znajdziesz poniżej:

POWŁOKI LAKIERNICZE OKIENNE WYKONANE W SYSTEMIE KRYJĄCYM I ICH RENOWACJA

Jeśli nie wystąpiły poważniejsze uszkodzenia na dużej powierzchni można zagruntować okno stosując  Acyl-Holzgrund i w końcu nanieść pędzlem produkt  Seidenacryl. Przy silniejszych uszkodzeniach okien należy przeprowadzić renowację stosując Pullex Renovier-Grund i Pullex-Color. Alternatywnie po zagruntowaniu można nanieść pędzlem produkt  ADLER Samtalkyd albo Brilliantalkyd.

CZYSZCZENIE I PIELĘGNACJA

Regularne czyszczenie i pielęgnację okien i drzwi wejściowych pomoże uniknąć renowacji na długi czas. Najlepszym środkiem do zastosowania w tej sytuacji jest  ADLER ADLER Pflegest Plus do okien ew. Hausturenpflegeset, który jest dostępny u producentów okien, drzwi i partnerów firmy ADLER w Twojej okolicy.

Udzielą Ci także dodatkowych porady dotyczące prawidłowego czyszczenia i pielęgnacji drewnianych okien i drzwi.

W naszej ofercie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać powłokę lakierniczą na Twoich oknach, aby je pielęgnować i chronić przed wszystkimi zewnętrznymi czynnikami. Od gruntowania po powłoki nawierzchniowe i wybór odpowiednich produktów czyszczących i pielęgnacyjnych. Mamy dla Ciebie zawsze gotowy i obszerny asortyment, dzięki któremu wszystkie Twoje życzenia dotyczące wykonania odpowiedniej i żądanej powłoki lakierniczej zostaną przez nas spełnione.

 

 

Inne interesujące tematy znajdziesz tutaj:

Zum ADLER Online-Shop: