Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

ADLER Aduro Vetro: lakierowanie szkła – łatwo i profesjonalnie

Szkło używane jest jako element dekoracyjny, który nadaje ton, tworzy atmosferę i dodaje elegancji. Dla absolutnej wolności produktu fabryka ADLER-Werk Lackfabrik troszczy się o nową linię produktów.


14.09.2016

ADLER Aduro Vetro: lakierowanie szkła – łatwo i profesjonalnie 

 

Szkło jest używane, jako element projektu, który nadaje ton, tworzy atmosferę i dodaje elegancji. Dla absolutnej wolności produktu fabryka ADLER-Werk Lackfabrik troszczy się o nową linię produktów. Nigdy nie było to prostsze, nawet na wilgotnej powierzchni! Dobrą cechą produktów nowej linii lakierowania szkła Vetro od ADLER jest to, że mogą one być przerabiane bez przyrządów lakierniczych. Nawet szklarz może polakierować szkło w idealnie dopasowanym odcieniu.  

 

Ekspert firmy ADLER-Werk Walter Streiter wyjaśnia w wywiadzie, jak szklarz może całkiem łatwo lakierować w warsztacie.

 

Pan Streiter, na co powinno się szczególnie zwracać uwagę przy lakierowaniu szkła?

 

Przy lakierowaniu szkła: oczyszczamy całą powierzchnię. Najlepszym materiałem jest białe szkło, bo nie ma wpływu na kolor końcowy. Aby zapewnić dobrą przyczepności i bezbłędne wykończenie, należy odtłuścić szybę przy użyciu środka ADLER Clean Glasreiniger i wytrzeć powierzchnię do sucha.

 

Czy można lakierować przy użyciu pędzla?

 

Nie, ale można użyć wałka. Nakładając dwie warstwy przy pomocy wałka o krótkim włosiu lakierujemy produktem ADLER Aduro Vetrocolor w pożądanym kolorze. W wyborze koloru nie ma żadnych ograniczeń. Na naszym przykładowym zdjęciu pokazujemy odcień palety RAL 5021. 20% dodatek utwardzacza ADLER PUR-Härter zapewnia sprężystość i od 10 do 20% Aduro Vetrofix V dla prawidłowego przebiegu bez smug.  

 

Co należy wziąć pod uwagę?

 

Pomiędzy pierwszym i drugim naniesieniem należy odczekać około 5 godzin w temperaturze pokojowej, aby wyschła pierwsza warstwa. Szczególnie przy odcieniach żółci, pomarańczy i czerwieni. Po wykonaniu pracy można się cieszyć widokiem skrzących się oczu klienta na barwne elementy szklane: kuchni, pokoju dziennego czy łazienki.

 

A co na temat wytrzymałości powłoki lakierniczej?

 

Wytrzymałość powłoki to kluczowa właściwość rozwoju powłoki w laboratorium ADLER-Werk! Dlatego jesteśmy dumni mogąc przedstawić linie produktów do szkła, które są idealnie dopasowane do bardo gładkiego materiału. Lakier nadaje się nawet do ścian działowych w pomieszczeniach mokrych. To opinia doświadczonego szklarza przy pracy o długim czasie i w ekstremalnych warunkach.

 

Na koniec – czy istnieją trendy kolorystyczne lakierowanego szkła?

 

Wspaniałą rzeczą w lakierowaniu jest to, że nie ma żadnych ograniczeń w kolorze, a szklarz może dostosować swoje perfekcyjne powierzchnie do potrzeb każdego pomieszczenia. Nasi klienci mogą więc zamawiać wszystko od bladej zieleni, po turkus i bordowy.

Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: