Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

ADLER Protor-Primo jest tam – gdzie perfekcyjnie wylakierowane drzwi

Widoczny obraz drewna, naturalność a jednocześnie indywidualność w doborze barw – o to się teraz pyta przy drzwiach wejściowych. Dlatego też lazurujące systemy lakiernicze są teraz tak popularne. Podczas lakierowania metodą natrysku mocno wyprofilowanych drzwi (zwłaszcza w przypadku ciemnych bejc) istnieje zagrożenie powstawania plam i zawirowań. Z tym problemem naukowcy z fabryki ADLER-Werk Lackfabrik rozprawili się ostatecznie: ADLER Protor-Primo, najnowszy produkt do gruntowania na bazie rozpuszczalnika. Można go rozprowadzać pędzlem lub szmatką i uzyskuje się jednolite wybarwienie – bez plam i bardzo prosto.


28.03.2013

WYGODNE ARGUMENTY

Austriacka firma Topic już przetestowała szczegółowo ADLER Protor-Primo. W tej manufakturze każde drzwi wyprodukowane zostały  na podstawie indywidualnego zamówienia klienta. Lakiernik z firmy Topic, Hermann Öller, miał więc do czynienia z przeróżnymi modelami drzwi – często również z tymi „zdobionymi” gzymsami i listwami profilowanymi: „Szczególnie do nich nadaje się Protor-Primo, ponieważ jego przerabianie jest bardzo wygodne: nie wchłania się natychmiastowo jak bejca Spritzbeize, ale pozostaje prawie pół godziny nie wyschnięta. Nanoszę  obficie i mam wystarczająco dużo czasu, by rozprowadzić go równomiernie szmatką, także na wszystkich listwach profilowanych itp. Nie ma  żadnych plam i zawirowań”, tłumaczy Hermann Öller. „Protor-Primo funkcjonuje bez żadnego problemu, nawet przy użyciu pędzla na skomplikowanych elementach, nie ma niczego lepszego. I świetne jest też to, że dobrze widoczne są pory i cała struktura drewna.” ADLER Protor Primo schnie przez noc, a następnie jest lakierowany produktami na bazie wody: ADLER Aquawood Protor-Base i lazurującym Aquawood Protor-Finish L. Chodzi o taką kombinacje produktów, dzięki której producent drzwi osiąga piękne wybarwienie drewna, wyraźny rysunek porów oraz ekstremalnie długą stabilność.

 

W firmie Topic 70% produkowanych drzwi jest z dębiny. Zarówno na niej, jak i na innych gatunkach drewna liściastego ADLER Protor-Primo można nanosić bezpośrednio na drewno. Drewno iglaste należy najpierw, chroniąc je przed sinizną oraz grzybami,  zaimpregnować produktem ADLER Aquawood TIM.

KOLOROWE ARGUMENTY

„Mamy całą paletę kolorów, lakierując wykorzystuję wszystkie bez wyjątku. Obecnie szczególnie popularne są jasne odcienie”, stwierdza Hermann Öller lakiernik z firmy Topic. W zasadzie można zabarwiać ADLER Protor-Primo w dowolnym kolorze, dzięki temu w procesie projektowania drzwi w systemie lazurującym, nie ma żadnych ograniczeń.

 

Ten produkt do gruntowania na bazie rozpuszczalnika ma oprócz tych „kolorowych argumentów” i perfekcyjnego wybarwienia dodatkową zaletę - doskonale podkreśla obraz drewna i zabezpiecza przed oddziaływaniem wody.  

 

Do katalogu produktów: Środki ochrony drewna lazur.

 

Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: