Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

ADLER SH-Technology©: kurtyna podnosi się na rewolucję powłok do okien drewnianych

Wielkie wydarzenia wymagają wielkiej sceny. ADLER pojawia się z frontami okiennymi w Norymberdze, ponieważ producent lakierów chce przedstawić rewolucyjną: nową technologię SH-Technology©, bezpośrednio z laboratoriów badawczych austriackiej fabryki ADLER-Werk Lackfabrik. SH oznacza „samoregenerację”, ponieważ ta innowacja eliminuje złuszczanie, pęcherze i inne wady powłoki lakierniczej.


03.02.2016

 

 PRZYSZŁOŚĆ POWŁOK DO OKIEN I PROFILI DREWNIANYCH

„Będziemy trzymać w garści przyszłość powłok do okien drewnianych, jeśli pojedziemy w marcu na targi”, mówi Richard Mölk, Kierownik Działu Handlowego Okna/Budownictwo drewniane. Jego kolega Rudolf Kaman i zespół działu rozwoju badań, od lat pracuje nad  patentem technologi SH-Technology©. Wiąże się to z małymi mikrokapsułkami, zawartymi w wypełniaczu. „Można sobie je wyobrazić, przyrównując do wypełnionego wodą balona. Kiedy powierzchnia zewnętrzna jest uszkodzona, np. przez gradobicie, powierzchnia lakiernicza pęka, a składniki drewna wyciekają”, wyjaśnia Rudolf Kamaun.   

Brzmi prosto, ale dla producentów okien i konsumentów stanowi to problem. To, co stoi za perfekcyjną powierzchnią lakierniczą, jest bardzo złożone. Jeśli mowa o uszkodzeniach -  zaczynamy „show”! Zawartość mikrokapsułek, które w dużej mierze składają się z surowców odnawialnych, dodatkowo uszczelnia naruszenia powłoki lakierniczej, zapobiegając wyciekowi składników drewna; bez łuszczenia się, czy też bez tworzenia się pęcherzy. „Opracowaliśmy wypełniacz z technologią SH-Technology© w systemie kryjącym, ale następnym krokiem będzie system lazurujący”, nakreśla plany na przyszłość Kamaun.  

 

…ŚWIĘTUJEMY PREMIERĘ NA TARGACH PROFILI I OKIEN DREWNIANYCH

 

Kto nie może uwierzyć w samoregenerującą się powłokę, ten powinien pojawić się na targach profili i okien drewnianych w Norymberdze. Tam świętujemy premierę technologii ADLER SH-Technology©. Ale to nie jedyna gwiazda sceny ADLER. Producent obiecuje również ulepszony system lakierowania drzwi zewnętrznych, nowy efektowny lakier do drzwi zewnętrznych i do tego dopasowane, inspirujące wzorniki.

 

Zapraszamy do prezentacji: od 16 do 19 marca 2016, ADLER w hali nr 5, stoisko 5-241.  

 

Link do katalogu produktów: ADLER Fenster- & Türenbeschichtungen

Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: