Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Dąb, kształty graniaste i turkus – modne trendy w mieszkaniach i meblach 2014

Dawno temu był taki czas, nie było wtedy komórek, tabletów, za to dużo długowłosych fryzur Beatelsów, dziewczyn w mini spódnicach i hippisowski Flower-Power. Duże, kanciaste i poszarpane wzory można było zobaczyć wszędzie – na tapetach, dywanach lub poduszkach, a także meble wyglądały wówczas tak, że dzisiaj nazwać by je trzeba retro. Powrót do przeszłości – dokładnie tak można się było poczuć na międzynarodowych targach branż meblarskich i wyrobów włókienniczych dla domu, takich jak imm w Kolonii czy Domotex w Hanowerze.


07.02.2014

MODNY KOLOR

Turkus to kolor modny w roku 2014. Nie można tego było przeoczyć na targach. „Połączenie zieleni z błękitem w różnych proporcjach, to idealna mieszanina” stwierdza Bernhard Zimmermann. Mistrz dekoracji wnętrz i ekspert w dziedzinie kształcenia projektowania wnętrz i barw wyjaśnia dlaczego: „Kolor zielony działa uspokajająco i regenerująco, podczas gdy błękit jest jasny i odświeżający. Dzięki temu powstaje pozytywny, neutralny odcień, od którego człowiek się tak szybko nie odwróci”.

Turkus można łączyć najlepiej z kolorami sąsiednimi z kręgu barw, niebieskim-fioletowym-różowym lub pomarańczowo-żółtym, które w kręgu barw leżą naprzeciw. Także drewno i odcienie naturalne dobrze z tym kolorem harmonizują.

FORMY I WZORZEC

Trójkąty, powierzchnie kraciaste lub kolorowe na dużych powierzchniach ze szpicami i kantami – tak wyglądają formy i wzorce roku 2014. Po prostu retro. Od podłóg parkietowych przez dywany, tapicerkę i tapety. Retro urok roztaczają przede wszystkim meble do siedzenia i krzesła.

DREWNO I POWIERZCHNIA

Tutaj widać kontynuację trendów z zeszłego roku. Na targach imm dominuje jasny dąb przed orzechem. Wiśnia, buk, klon i jesion pojawiają się rzadziej. Także w przypadku powierzchni nie widać dużej zmiany trendów. Powierzchnie szczotkowane i strukturyzowane są często wapnowane i łączone z powierzchniami naturalnie olejowanymi. Wysoki połysk i lakierowane powierzchnie szklane są stosowane jako akcenty, które stanowią kontrast do powierzchni przeważnie matowych do tępo matowych o pozostawionym wyglądzie naturalnym. Jeśli chodzi o kolory, to dominuje biały, ale często można znaleźć odcienie szare i żółcień rzepakową.

 

Będąc pod wpływem retro uroku pozostaje nam tylko jedno: położyć płytę na gramofon, założyć mini spódniczkę, przesunąć meble na bok i na wzorzystym dywanie zatańczyć rock’n’rolla.  

 

Firma ADLER oferuje naturalnie wszystkie produkty potrzebne do wykonania modnych mebli w modnych w tym roku kolorach

.

 

 

Zum ADLER Online-Shop: