Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Efekt betonu krok po kroku

Beton zdobywa przestrzeń mieszkalną. Czy to ściany wewnętrzne, płyta stołowa czy akcesoria. Beton jest prosty, modny i szlachetny. Na mocny charakter tego surowego materiału mogą postawić także stolarze i producenci mebli. I do tego nie potrzeba taszczyć worków z cementem ani uruchamiać betoniarek. Wszystko, co potrzeba, to normalne narzędzia malarskie, szpachla i – dopasowane produkty firmy ADLER. Austriacki producent lakierów opracował lakier z efektem betonu, który pozwala nadać drewnu wygląd betonu. Szybko, prosto i z mocnym wyrazem.

Pracownik Działu Techniki Stosowanej, Dominik Schwaiger pokazuje, krok po kroku, jak nadać drewnu łudząco prawdziwy wygląd betonu.

 

KROK 1 – PRZYGOTOWANIE

 

Szczególnie ważne dla uzyskania efektu betonu jest przygotowanie produktu. Proszę dobrze wymieszać ADLER Betoneffekt  ręcznie stosując drewniany pręt. W żadnym wypadku nie stosować mieszarek elektrycznych ani podobnych urządzeń.

 

KROK 2 – WYKONAĆ SZPACHLĄ EFEKT BETONU

 

Teraz trzeba sięgnąć do pojemnika z farbą. Wybraliśmy do tego przykładu efekt betonu w kolorze Daiquiri. Proszę nałożyć gładką kielnią ze stali nierdzewnej podkład przypominający tynk. Dobrze jest to zrobić nieregularnie, na krzyż, w ten sposób powstaje charakterystyczna struktura, która daje na pierwszy rzut oka realistyczne wrażenie prawdziwego betonu. Czy wykonają Państwo szerokie pasma, czy cieńsze, pozostawia się to Państwa gustowi. Można także zmieszać różne odcienie na mokro, by uzyskać bardziej ożywiony efekt na powierzchni. Następnie nałożona warstwa musi schnąć przez noc.

 

KROK 3 – SZLIFOWANIE

 

Przeszlifować powierzchnię papierem nr 80. W ten sposób można wygładzić chropowatą powierzchnię i sprawić, by modny mebel dawał też w dotyku wrażenie prawdziwego betonu. Także i teraz można zmieniać intensywność szlifowania zgodnie z upodobaniem, a przez to wykreować indywidualne powierzchnie, jedyne w swoim rodzaju.

 

KROK 4 – POLAKIEROWANIE

 

Teraz nadszedł czas na niewidzialną warstwę ochronną. Proszę pomalować element odpornym na światło lakierem do mebli w możliwie niskim stopniu połyskowości. Zalecamy użycie lakieru ADLER PUR-Antiscratch G5, dającemu szczególnie trwałe powierzchnie, wytrzymałe na zadrapania, czego oczekuje się od „betonu”.

 

WYNIK

 

Pierwszy beton z puszki. Lakier z efektem specjalnym firmy ADLER można stosować w najróżniejszych miejscach, od designerskiego mebla, przez szczególny front kuchenny lub szafy i stoły, do drzwi do pokoju. Nowy lakier z efektem betonu jest dostępny w pięciu standardowych kolorach, od prawie czarnego „Cuba Libre” przez trzy stopnie szarości, Caipirinha”, „Daiquiri” i White Lady” do czerwonobrązowego „Bahama Mama”. Proszę je wypróbować!

 

 

STOSOWANE PRODUKTY FIRMY ADLER

 

Lakier z efektem betonu ADLER, kolor Daiquiri

Lakier ADLER PUR-Antiscratch G5

Profesjonalne akcesoria firmy ADLER: pręt do mieszania ADLER; Papier ścierny do szlifierek mimośrodowych Abranet, nr 80; Pistolet natryskowy Kreml GM22 HPA

Opis

Wielkość

Format

Efekt betonu firmy ADLER

10,4 MB

PDF

Opis wielkość format
ADLER Betoneffekt 10.4 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: