Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Efekt rdzy dla mebli

Efektowna aranżacja wnętrz nie zatrzymuje się na kolorze ścian czy obiciu kanapy. Także i meble drewniane z efektownymi powierzchniami mogą wnosić do tego swój wkład - dzięki nowoczesnym powłokom z efektami specjalnymi firmy ADLER.

Jak to byłoby na przykład z efektem rdzy na Państwa meblach? Wydaje się to skomplikowane i kosztowne? Ależ tak nie jest! Technik ds. Zastosowań firmy ADLER, Wolfgang Eder, pokazuje, jak w kilku etapach powstaje zadziwiający efekt. Z powodu którego drewno nie rdzewieje!  

 

Odpowiednie podłoże 

Wszystkie wytrzymałe podłoża, także płyty foliowane, przeszlifowane, płyty MDF z wypełniaczem, ślepo fornirowane płyty wiórowe itp. 

 

Krok 1 – Pigmopur 

Nanieść warstwę lakieru ADLER Pigmopur zabarwioną na kolor RAL 7016 i o stopniu połysku G50. Do Pigmopuru należy dodać 10 procent gruboziarnistej poliuretanowej pasty do efektów strukturalnych – to podstawa eleganckiego efektu, który można poczuć w dotyku. 

 

Krok 2 – Lazura do efektów specjalnych w odcieniu Piemontese 

Element lakierowany należy pozostawić do wyschnięcia na przynajmniej pięć godzin, ale dalsze prace należy wykonać jeszcze tego samego dnia. Przez przykładanie gąbki naturalnej nanieść dowolnie lazurę do efektów specjalnych ADLER Effektlasur W30 zabarwioną na odcień Piemontese.  

 

Krok 3 – Lazura do efektów specjalnych w odcieniu Perugina 

To samo należy wykonać następnie jeszcze w odcieniu Perugina. Proszę przy tym zwrócić uwagę na naturalny rozkład miejsc nanoszenia efektów.  

 

Etap pośredni 

Tak to powinno wyglądać po naniesieniu lazury z efektami specjalnymi. 

 

Krok 4 – Warstwa nawierzchniowa 

Element lakierowany pozostawić na noc do wyschnięcia, ale nie na dłużej niż 24 godziny. Brakuje jeszcze jednego etapu, jednokrotnego polakierowania, jak zwykle. Do tego celu nadaje się lakier ADLER Legnopur w wybranym stopniu połysku. Wolfgang Eder stosuje tutaj G10. 

 

 

Zastosowane produkty 

Lakier ADLER Pigmopur G50 

Pasta strukturalna do efektów specjalnych ADLER PUR-Struktureffektpaste grob 

Lazura ADLER Effektlasur W30, zabarwiona

Opis wielkość format
Broschüre - ADLER-Holzoberflächeneffekte 5.7 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: