Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Efekty dekoracyjne na powierzchniach mebli - efekt marmuru

Nadajcie nadzwyczajnym meblom aurę śródziemnomorską…

Za pomocą tej techniki można powierzchniom nadać typowy wygląd marmuru. Obok odcieni chłodnych, nadają się do tego celu również ciepłe kolory, które  nadzwyczaj dobrze pasują do pokojów dziennych.

PODŁOŻE

Do lakierowania z efektem marmuru nadają się wszystkie wytrzymałe podłoża, jak np. przeszlifowane płyty foliowane, płyty MDF pokryte lakierem wypełniającym, ślepo fornirowane, zagruntowane płyty wiórowe.

ETAPY PRACY

  1. Wykonać natrysk lakierem ADLER Pigmopur w dominującym odcieniu barwy.
  2. Po przeschnięciu przez ok. 24 godz. wykonać miejscami natrysk cienkiej warstwy lakieru ADLER Pigmopur w pasującym kolorze przeciwnym (bez dodatku utwardzacza, jednak zmieszany 1:1 z rozcieńczalnikiem ADLER DD-Verdünnung 80019).
  3. Następnie  nanosi się na całą powierzchnię sam rozcieńczalnik ADLER DD-Verdünnung 80019 - wykonuje się to za pomocą pistoletu do natryskiwania ze zbiorniczkiem lub gąbką naturalną. (Uwaga: nowe i twarde gąbki należy wcześniej ugnieść do miękkości po nasączeniu letnią wodą).
  4. Pożądany efekt marmuru (marmurkowanie) uzyskuje się w wyniku wielokrotnego miejscowego przyciskania gąbki naturalnej nasączonej rozcieńczalnikiem ADLER DD-Verdünnung.
  5. Jeśli trzeba, to na mokrą jeszcze powierzchnię można cieniutko rozpylić złotą pastę ADLER Goldpaste 90899 (rozcieńczoną 1:1 ADLER DD-Verdünnung 80019).
  6. Po schnięciu przez przynajmniej ok. 1 godz. pokrywa się powierzchnie lakierem poliuretanowym wolnym od nitrocelulozy, jak np. ADLER Legnopur lub ADLER Pigmotop .

INNE EFEKTY DEKORACYJNE

Lakierowanie z pozostawianiem śladów pędzla - Styl wiejski, charakter antyczny

 

Jeszcze więcej efektów dekoracyjnych i pomysłów na kreatywne kształtowanie mebli innych powierzchni drewnianych oraz pasujące do nich lakiery i pokrycia firmy ADLER można znaleźć w naszej broszurze Lakiery z efektami specjalnymi.

Opis wielkość format
Broszura - Lakiery z efektami specjalnymi 5.7 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: