Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Efekty na powierzchni mebli - Lakierowanie z pozostawianiem śladów pędzla - rustykalne, tradycyjne, z widoczną strukturą

Czy życzą sobie Państwo polakierować meble w stylu wiejskim i nadać im subtelny charakter antyczny? Za pomocą lakierowania z pozostawianiem śladów pędzla można uzyskać jedyne w swoim rodzaju wyniki. Malowanie pędzlem daje indywidualne wyniki i dyskretny charakter antyczny. Tego typu lakierowanie dekoracyjne nadaje sie zarówno do nadawania akcentów, jak i do zastosowań na dużych powierzchniach...

Lakierowanie z pozostawianiem śladów pędzla to klasyczna, historyczna technika malowania i lakierowania, zastosowanie której umożliwia uzyskiwanie jedynego w swoim rodzaju efektów na elementach mebli, drzwiach lub elementach wbudowanych w ścianę. Posługiwanie się pędzlem daje indywidualne wyniki i pozwala na uzyskanie dyskretnego charakteru antycznego. Tego typu lakierowanie dekoracyjne nadaje się do nadawania akcentów, jak i do dużych powierzchni.

 

Stosując podane niżej warianty pokrycia można uzyskać powierzchnie z grubą strukturą. Opis drugiego wariantu lakierowania z pozostawianiem śladów pędzla (powierzchnie drobnoziarniste, gładkie) można znaleźć w broszurze Lakiery z efektami specjalnymi. 

PODŁOŻA

Do lakierowania rustykalnego z pozostawianiem śladów pędzla nadają się podłoża wytrzymałe jak np. płyty foliowane i płyty MDF (pokryte lakierem wypełniającym, przeszlifowane na ostro papierem nr 180), płyty wiórowe oklejone ślepym fornirem oraz drobno porowate drewno liściaste i ubogie w żywicę drewno iglaste.

ETAPY PRACY

  1. Pomalować pędzlem 1 - 2 × nierozcieńczonym lakierem ADLER Acrylcolor w żądanym odcieniu barwy.
  2. Po wyschnięciu przez noc wykonać cienko natrysk bejcą Antikpatina w żądanym odcieniu barwy.
  3. Po ok. 30 minutach schnięcia usuwa się bejcę Antikpatina z miejsc wypukłych przez przeszlifowanie powierzchni papierem nr 240 - 280.
  4. Wykonać natrysk lakierem poliuretanowym wolnym od celulozy jak np. ADLER Legnopur lub ADLER Pigmotop.

INNE EFEKTY DEKORACYJNE

Efekt marmuru - Marmurkowanie, śródziemnomorska aura 

 

Więcej efektów dekoracyjnych i pomysłów kreatywnego kształtowania powierzchni mebli i innych powierzchni drewnianych oraz odpowiednich dla nich lakierów i pokryć firmy ADLER można znaleźć w naszej broszurze Lakiery z efektami specjalnymi.

Opis wielkość format
Broszura - Lakiery z efektami specjalnymi 5.7 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: