Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Firma ADLER chroni najwyższy budynek drewniany w Niemczech

Orły (ADLER) chcą wznosić się coraz wyżej, mają to we krwi. Tak samo jest z fabryką lakierów ADLER-Werk w Schwaz i gdy w bawarskim Bad Aibling powstawał najwyższy budynek drewniany w Niemczech, firma ADLER brała w tym oczywiście udział. Jedno jest pewne, nieważne jaki wysoki byłby to budynek, to fasada musi błyszczeć i potrzebuje wysokojakościowej ochrony.


31.01.2012

KONSTRUKCJE DREWNIANE BEZ GRANIC

Przed dwudziestu laty jeszcze dyskutowano, czy można budować trzykondygnacyjne domy z drewna. Tymczasem teraz takie budynki, także z mieszkaniami do wynajęcia, budowane są powszechnie. O tym, że nie jest to jeszcze koniec możliwości, świadczy 25 metrowy „pierwszy drewniany wieżowiec” w Niemczech, który firma B & O Wohnungswirtschaft wybudowała na swoim „zerowo-emisyjnym obszarze doświadczalnym” w Bad Aibling. Zaprojektowany przez Biuro Architektów Schankula ośmiokondygnacyjny budynek mieszkalny spełnia nie tylko wszystkie wymagania dotyczące wydajności energetycznej, izolacji dźwiękowej i cieplnej oraz ochrony przeciwpożarowej, lecz wygląda po prostu pięknie i nowocześnie. Prawie osiąga parametry wymagane dla budynków pasywnych - jego zapotrzebowanie na energię grzewczą wynosi 18 kWh na rok i metr kwadratowy. Do ogrzewania wody i utrzymywania właściwej temperatury w pomieszczeniach stosuje się kolektor słoneczny, instalację wentylacyjną z odzyskiem ciepła i przyłączenie do miejscowej kotłowni opalanej wiórami drzewnymi.

BUDOWA W SENSACYJNIE KRÓTKIM CZASIE 

Ściany z litego drewna świerkowego wykonała firma Huber & Sohn z Bachmehringu. „Postawiliśmy potem budynek z prefabrykowanych elementów drewnianych w bardzo krótkim czasie” mówi kierownik projektu Jens Eitner z B & O. „Na jedno piętro potrzebowaliśmy dwa do trzech dni, co oznacza, że mogliśmy ośmiokondygnacyjny budynek wznieść w ciągu czterech tygodni. To po prostu sensacja”. Nawet okna wbudowywano już do elementów ścian w zakładzie. Także okładziny fasad z litego drewna były już pomalowane na gotowo, gdy elementy opuszczały fabrykę.

OCHRONA DREWNA Z ELEGANCJĄ

Lakier zastosowany do malowania tego ośmiokondygnacyjnego budynku w Bad Aiblinger nazywa się ADLER  Lignovit Platin  i nadaje budynkowi nutę nowoczesnej elegancji. Do tej wodnej lazury do wykańczania drewna dodano specjalnych płatków aluminiowych, które nie tylko zapewniają charakterystyczny srebrzysty poblask, lecz także dzięki silniejszemu odbijaniu promieniowania UV podwyższają trwałość. Znakomita odporność na działanie czynników atmosferycznych i ochrona przed sinizną i zapleśnieniem gwarantują długotrwałe piękno tego ośmiokondygnacyjnego budynku w Bad Aibling. Wygląd zewnętrzny przypomina piękny, naturalny, ale równomierny, kolor zszarzałego drewna. Również styl i kształt tej drewnianej budowli nie znają granic.

Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: