Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

„Lacky moments“ podczas Nocy Naukowców

Noc Naukowców 2016 wykazała, jak atrakcyjna może być nauka. Rekordowa liczba gości, 180 tysięcy w całej Austrii, wykazała, że nie jest to dziedzina pokryta kurzem. Science jest sexy, laboratorium jest super, a firma ADLER jest tam w środku. W Tyrolu firma ADLER zaoferowała 13 tysiącom gości „lacky moments” na temat powierzchni, lakierów i farb.


28.04.2016

ODKRYWANIE, EKSPERYMENTOWANIE I TWORZENIE

 

Na stanowisku firmy ADLER w Centrum Chemii i Biomedycyny (CCB) w Innsbrucku goście mogli na żywo się przekonać, jak wiele zawdzięczają nauce i technice powierzchnie mebli i okien, również powierzchnie ścian w mieszkaniu. „Jeśli chodzi o badania w Tyrolu, to firma ADLER oczywiście w nich uczestniczy. W dziedzinie farb i lakierów przodujemy w innowacjach. Uczestnictwo w tej imprezie okazało się dla nas wielkim sukcesem i przyniosło nam radość ze względu na możliwość pokazania osiągnięć rekordowej liczbie odwiedzających. Firmę ADLER dobrze zaprezentowaliśmy przez pokazanie ciekawych prób i innowacyjnych produktów i przybliżenie ludziom wiedzy o lakierach, środkach ochrony drewna i farbach” cieszy się dr Albert Rössler, Kierownik Działu Badawczo-Rozwojowego tego przedsiębiorstwa tyrolskiego.

Duzi i mali goście na najbarwniejszym stanowisku Nocy Naukowców eksperymentowali, odkrywali i tworzyli swoje własne dzieła sztuki. „Przyjęte to zostało dobrze nie tylko przez dzieci” opowiada Claudia Berghofer, Rzeczniczka Firmy.

 

Oprócz dużej ilości akcji, zespół Fabryki Lakierów ADLER-Werk w tym roku miał coś całkowicie specjalnego w swoim pakiecie. Niedawno udało się dokonać przełomu w opracowaniu „samonaprawiających się powłok lakierowych na oknach”, które już pod nazwą technologii SH zgłoszono do opatentowania. Nowo powstająca wytwórnia lakierów wodnych stanowi również krok milowy; zastosowanie modularnej techniki produkcji jest przełomowe w przyszłości wytwarzania lakierów.

Zum ADLER Online-Shop: