Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Lakierowanie lamp lakierem ADLER VariColor

Wrażenie loftu dla oszczędnych za pomocą lakieru ADLER VariColor …

Kto nie marzyłby o tym, by swoje mieszkanie ozdobić cennymi gadżetami designerskimi? Bardzo poszukiwane obecnie są duże lampy przemysłowe, nadające nawet małemu mieszkaniu nutę loftu. Na takie lampy może sobie każdy pozwolić, a to co najlepsze, to to, że za pomocą lakieru ADLER VariColor można sobie każdą lampę indywidualnie polakierować na kolor, który się nam podoba. Wodny lakier jest odporny na gorąco do 100°C i wykazuje doskonałą przyczepność. To znaczy, że gorąco i już pomalowane powierzchnie metalowe nie stanowią dla niego żadnego problemu. Firma ADLER pokaże, jak się to robi.

 

Przygotowanie

Proszę przykryć miejsce pracy papierem lub folią ochronną. Lampę należy rozłożyć możliwie na pojedyncze elementy. Części służące do zawieszania i przewody elektryczne należy chronić przez spryskaniem lakierem, przy czym złącza najlepiej przykleić taśmą do części metalowych.

Podłoże należałoby normalnie przeszlifować lekko papierem nr 240. Ponieważ nasza lampa ma już ziarnistą, chropowatą powierzchnię, to należy z tego zrezygnować i zacząć od razu od prac lakierniczych.

 

Krok 1 – Pierwsza warstwa lakieru

Proszę dobrze wymieszać lakier ADLER VariColor. Jeśli Państwo będą używać wałka, to należy przelać lakier do wanienki. Za pomocą wałka można malować gładkie, proste powierzchnie. Pracę należy wykonywać płynnie, metodą mokre-na-mokre. Już pomalowane części należy pozostawić w spokoju do wyschnięcia, bo mogą powstać brzydkie smugi w warstwie lakieru. Do miejsc wokół przewodu elektrycznego lub elementów zawieszania najlepiej nadaje się pędzel do lakierów wodnych.

Pierwszą warstwę należy pozostawić na 5-6 godzin do wyschnięcia (w zależności od temperatury pomieszczenia i warunków wietrzenia). Przyrządy do pracy należy oczyścić pod bieżącą wodą, ewentualnie z dodatkiem niewielkiej ilości mydła.

 

Krok 2 – Druga warstwa lakieru

Przed naniesieniem drugiej warstwy lakieru należy delikatnie ponownie przeszlifować powierzchnie papierem nr 240. Dzięki temu znikną różne smugi, zacieki i inne nierówności. Następnie należy polakierować lampę po raz drugi. Dzięki temu powstanie warstwa doskonale kryjąca. Potem trzeba pozostawić lakier jeszcze raz na 5-6 godzin do wyschnięcia.

 

Lakier ADLER VariColor bardzo dobrze się rozpływa. Zobaczą Państwo, jaka gładka i równomiernie polakierowana powierzchnia powstała!

 

Zastosowane produkty firmy ADLER

Opis

Wielkość

Format

Wprowadzenie: Lakierowanie lamp na kolorowo lakierem ADLER VariColor

Zum ADLER Online-Shop: