Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Lakierowanie szkła przy pomocy wałka

Produkty marki ADLER do barwnego lakierowania szkła są szczególnie odporne na działanie światła i są proste w przerabianiu.

Szkło jest elementem dekoracyjnym, który nadaje akcent, tworzy atmosferę i dodaje elegancji. Pod względem doboru kolorystyki na szkle nie ma już żadnych ograniczeń: dzięki prostemu lakierowaniu przy pomocy wałka wnęk kuchennych, blatów lub części mebli wykonanych ze szkła możliwe jest indywidualne projektowanie i dobór kolorów. Firma ADLER pokazuje jak to zrobić:

KROK 1: OCZYŚĆ SZYBĘ

Najbardziej odpowiednie do barwnego lakierowania szkła jest białe szkło, gdyż nie wpływa na odcień lakieru. Odtłuść z obu stron szkło do lakierowania za pomocą środka ADLER Waschverdünnung lub za pomocą czystego acetonu. Powierzchnię oczyść dodatkowo środkiem ADLER Clean-Grundreiniger i wytrzyj dobrze do sucha.  

KROK 2: LAKIEROWANIE

Nanieś na szkle ADLER Pigmopur za pomocą wałka w wybranym kolorze (tutaj kolor RAL 5021 Wasserblau). Polecamy dwukrotne lakierowanie bez szlifowanie międzyoperacyjnego, szczególnie dla odcieni o niskiej sile krycia, jak np. pomarańcze, żółcie i czerwienie. Czas schnięcia między nanoszeniem kolejnych powłok powinien wynosić co najmniej 5 godzin w temperaturze pokojowej.

PRZYDATNE DODATKI

PIGMOFIX G DLA LEPSZEJ PRZYCZEPNOŚCI:

Dodatek ten zwiększa przyczepność lakieru do powierzchni szkła i zapewnia dobrą ochronę przed wilgocią.

PIGMOFIX V DLA LEPSZEGO ROZKŁADANIA SIĘ MATERIAŁU:

Ten specjalny dodatek został stworzony, by osiągnąć podczas lakierowania szkła za pomocą wałka równomierny i możliwie wolny od smug efekt oraz aby polepszyć rozkładanie się materiału.

 

Oba dodatki mogą być łatwo używane w zależności od potrzeb w następującej proporcji w lakierze:

 

100 części wag. ADLER Pigmopur 24005 ++ w wybranym kolorze

+ 5 części wag. ADLER Pigmofix G na lakier

+ 10 części wag. ADLER DD-Härter 82010

+10-20 części wag. ADLER Pigmofix V 90694.

Opis wielkość format
pdf: Flyer Glaslackierung 4.9 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: