Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Modne barwy 2013

ADLER i specjalistka od barw Daniela Späth zdradzają, co jest trendy.


23.01.2013

Pani Späth, jest Pani projektantką barw. Co fascynuje Panią w tym zawodzie i  w czym znajduje Pani zawodowe spełnienie?

Jako projektantka barw mam bezpośredni wpływ na kształtowanie środowiska. To umożliwia mi wdrażanie moich wizji i kształtowanie przyszłości. Projektowanie przestrzeni życiowych jest szczególnym przywilejem. Zawsze interesowałam się psychologią barw. Cały czas zgłębiam tą dziedzinę i uczę  psychologii i symboliki barw na różnych Instytucjach. 

 

Jest Pani także absolutną specjalistką w temacie trendów dot. barw. Zdradzi nam Pani co jest trendy w 2013? 

Mieszanka materiału i stylu stanowią główne tematy projektowania w roku 2013. Zostaną połączone ze sobą najróżniejsze materiały i style. Niezwykłe powierzchnie przyciągają uwagę. Barwy są świadomie używane w celu podkreślenia różnych akcentów. Niezwykłe techniki projektowania odnoszą się do gry światłem albo związane są z oryginalnymi pomysłami designerskimi i określają tegoroczną grę projektowania. 

 

I jak to wygląda od strony zewnętrznej? Że się tak wyrażę, na fasadzie?

Fasady będą jaśniejsze i bardzie pastelowe, bez słodkiego efektu. Faza czerwieni zostanie ostatecznie zmieniona na barwę żółtą we wszystkich odcieniach: od błyszczącej żółci pałacu Schönbrunn, aż do barwy złotej ochry lub szlachetnych odcieni wanilii. 

 

Jak może zapunktować w tym temacie malarz?

Malarze mają bardzo duże szanse by sprzedać te  niezwykłe techniki dotyczące  projektowania. Indywidualne pomieszczenia mieszkalne coraz częściej służą podkreślaniu i wyrażaniu własnej tożsamości. Indywidualność i ekskluzywność działają w dużej mierze na korzyść klienta. 

 

Które barwy i kombinacje barw nie pokażą się w 2013? 

Powinno unikać się malowania w monotonnej bieli lub przygnębiającej szarości. Barwy jako wyraz osobowości tworzą charakterystyczne cechy projektowania w tym roku. Prywatne mieszkanie jest oazą i miejscem, do którego zawsze się wraca, aby odprężyć się od wszelkich zawodowych obciążeń.  

W środowisku zawodowym projektowanie w coraz większym stopniu stosowane jest do tego, aby wspierać wydajność oraz tworzyć idealne warunki pracy. Indywidualne doradztwo jest ważniejsze niż kiedykolwiek.

 

W jaki sposób producenci farb i lakierów mogliby wspierać rzemieślników? 

Akademia ADLER oferuje liczne możliwości doskonalenia swoich umiejętności, daje sposobność zdobywania informacji o najnowszych produktach, także przez organizowanie kursów na temat projektowania. W trakcie szkolenia na dyplomowanego specjalistę od barw ADLER uczestnicy zyskują gruntowną wiedzę, aby profesjonalnie móc doradzić w tym zakresie swoim klientom (szkolenia odbywają się wyłącznie w Austrii).

Dodatkowo polecam zainteresowanie się aktualnymi trendami na targach, w czasopismach, jak również w dużych pasażach handlowych miast.

Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: