Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Nieszkodliwy dla zdrowia olej do drewna: „Lignovit Terra“: ekologicznie wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz

Ekologiczna nowość od ADLER do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Tyrolska fabryka lakierów prezentuje olej do drewna na bazie odnawialnych surowców naturalnych: Lignovit Terra. Nadaje się do zastosowań wewnętrznych, zewnętrznych, jak i do wszystkich projektów, w których na pierwszym planie znajdują się środowisko, nieszkodliwość i naturalność. .


10.03.2014

ZDROWE WNĘTRZA I PIĘKNO

Lignovit Terra to wodorozcieńczalny olej do drewna, który wytworzony jest z odnawialnych surowców naturalnych. Brak chemicznych środków ochrony drewna sprawia, że najlepiej nadaje się do zastosowania na boazeriach i belkach wewnętrznych, do placów zabaw, przedszkoli i domów jednorodzinnych. Został przetestowany zgodnie z bardzo wymagającymi kryteriami ekologicznymi. Posiada również certyfikat zgodności z „baubook”.

Dbający o środowisko architekci i inwestorzy posiadają teraz do dyspozycji produkt do uszlachetniania drewna i kolorowej aranżacji wnętrz, nie rezygnując ze zdrowego klimatu wewnątrz pomieszczeń i naturalnego piękna drewna. Olejowana powłoka jest nie tylko ekologiczna, ale również zupełnie nieszkodliwa. Co więcej, matowa powierzchnia jest przyjemnie aksamitna w dotyku.

 

BRAK CHEMICZNYCH ŚRODKÓW OCHRONY DREWNA

Rainer Troppmair, kierownik działu rozwoju ADLER zajmującego się drewnem w budownictwie wyjaśnia: „Lignovit Terra chroni drewno w zastosowaniach zewnętrznych przed działaniem wody i zapobiega powstawaniu pęknięć i to bez użycia chemicznych środków ochrony drewna. To znaczy, jest całkowicie nieszkodliwy i nadaje się do wykonywania  zabawek dziecięcych. Jeżeli po kilku latach pojawią się ciemne plamy w miejscach najbardziej wyeksponowanych na działanie czynników atmosferycznych, należy je oczyścić i ponownie nałożyć produkt. Wiemy, że ci, którzy koncentrują się na ekologicznych budynkach, będą zadowoleni i chętnie po niego sięgną." Ci, którzy nie chcą rezygnować z pełnej ochrony drewna, mogą w zastosowaniach zewnętrznych zagruntować powierzchnie Lignovit IG.

 

KOLOROWY JAK NATURA

Pod względem możliwości kolorystycznych jesteśmy dobrze przygotowani i posiadamy bogaty wybór kolorów. Od naturalnych odcieni ziemi, przez całkiem kolorowe, aż do modnych odcieni szarości, które mają odniesienie do naturalnego koloru wietrzejącego drewna. Olej jest sam w sobie lazurujący, to znaczy, że nawet przy wyrazistych kolorach struktura drewna i jego żywotność są uwydatnione. Wokół miejsc z których wyrastają gałęzie i wokół słojów rocznych powstają również genialne efekty, które można wykorzystać projektując wnętrza.

„Jesteśmy przekonani, że wynaleźliśmy produkt dzięki któremu dbający o środowisko architekci oraz prywatni i publiczni inwestorzy będą mogli realizować swoje pomysły na jak najbardziej naturalne budynki i mieszkania”, mówi  Troppmair.

 

ADLER Lignovit - profesjonalne uszlachetnienie drewna z wartością dodaną

Opis wielkość format
Flyer: Lignovit Terra 435 KB PDF
Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: