Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Nowy wygląd drzwi zewnętrznych. Stare drewno

Co jest gwiazdą domu? Dlaczego nie drzwi? Wykonane z drewna są wszechstronne, zmienne i jako piękno natury zdolne do błyśnięcia wybranym efektem. Na przykład – stare drewno, szałas na hali, prawdziwi nieokrzesańcy wygarbowani starością wyglądają ciekawiej. Myśli się o Brusie Willisie lub akurat o drzwiach zewnętrznych z efektem specjalnym wykonanym za pomocą produktu firmy ADLER. Jak się robi gwiazdę z drzwi, pokazuje pracownik Działu Techniki Stosowanej, Mario Valorzi.

KROK 1 – SZCZOTKOWANIE (WAŻNE TAKŻE DLA NIEOKRZESAŃCÓW)

Bierze się młodego świerczka i porządnie go szczotkuje, ponieważ nabierze w ten sposób gładkości buzi niemowlaka. Profil i wyraz twarzy. Stosować szczotkę z tworzywa sztucznego.

 

KROK 2 – ZAIMPREGNOWANIE

Impregnat Aquawood TIG HighRes zapewnia zabarwienie i oznacza koniec niemowlęctwa. Przed naniesieniem bardzo ważne, by zapamiętać: dobrze wymieszać! (Przypomnij sobie Bonda – wymieszany, nie wstrząsany!). Kolor: stare drewno.

 

KROK 3 – GRUNTOWANIE, SZLIFOWANIE

Po 4 godz. schnięcia gruntuje się bezbarwnym podkładem Aquawood Protor-Base L i po następnych 5 godzinach schnięcia można szlifować papierem nr 120 lub włókniną Scotch Brite i w ten sposób wyrównać twarde pierścienie roczne. (Uwaga: stare nie oznacza zapylone, więc należy usunąć starannie pył!)

 

KROK 4 – TŁUCZENIE, ROBIENIE DZIUR, DRAPANIE

Ze „Szklanej pułapki“ wiemy: wszystko jest dozwolone! Proszę się zaopatrzyć w broń: szczotkę drucianą i gwóźdź. Rozbijając i tłukąc robimy dziury po kornikach, zawsze widoczne w starym drewnie. Jeśli przyszła gwiazda domu jest wystarczająco twarda, to gwoździem można wyryć trochę autentycznych miejsc wyżartych przez robaki.

Szczotką drucianą można zrobić jasne zadrapania, w następnym kroku staną się one ciemne i przyczynią się do nadania charakteru starego drewna.

 

KROK 5 – WCIERANIE

Tymczasem obrabiany element stał się całkiem odporny. W następnym kroku można go bez obaw dobrze natrzeć – za pomocą podkładu Protor-Primo w kolorze palisander. Nadmiar starannie wytrzeć.

 

KROK 6 – OSTATECZNE ZAGRANIE

Po przerwie na odsapnięcie w celu wyschnięcia przez noc brakuje już tylko ostatecznego wykończenia, bezbarwnej warstwy nawierzchniowej Aquawood Protor-Finish L W40. Także i to jest niczym nawet dla mięczaków, ponieważ dodatek gruboziarnistego Aquafix S zapewnia wyjątkową twardość, wytrzymałość i surowość w dotyku. Teraz czas na występ gwiazdy. Gwarantowane zrobienie kolan jak z waty u sąsiadów i gości.

 

SPECJALISTA

 

Mario Valorzi, ADLER-Anwendungstechniker, mario.valorzi@adler-lacke.com

PRODUKTY FIRMY ADLER STOSOWANE DO WYKONANIA EFEKTU STAREGO DREWNA NA ŚWIERKU

Broszura: Lakierowanie drzwi zewnętrznych produktami serii Protor

Opis wielkość format
Broschüre: Protor Haustürenbeschichtung 1.8 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: