Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Odnawianie i pielęgnacja drewna na tarasie za pomocą oleju Pullex Bodenöl

Słońce, wiatr i wilgoć - na działanie tych czynników atmosferycznych narażone są dzień w dzień podłoga na balkonie i mostki. Może to doprowadzać do szpecących pęknięć, wymywania, pokrycia glonami lub zszarzenia. Dlatego każdy gatunek drewna - także te egzotyczne, jak bangkirai lub massaranduba - należy regularnie pielęgnować specjalnym olejem do drewna, jak np. Pullex Bodenöl.

PIELĘGNACJA I RENOWACJA TARASÓW DREWNIANYCH

Już przy wyborze gatunku drewna na tarasy czy też meble ogrodowe powinno się zwracać szczególną uwagę na trwałość. Najlepszymi gatunkami drewna na tarasy drewniane są modrzewiowe lub egzotyczne, jak bangkirai* lub massaranduba**. Ważna dla wszystkich tarasów jest regularna pielęgnacja odpowiednim olejem do drewna, jak np. Pullex Bodenöl.

  • Jeśli taras jest nadal w doskonałym stanie, to zalecamy wykonywanie raz w roku malowania pielęgnacyjnego.

W przypadku renowacji na tarasie drewna zniszczonego już działaniem czynników atmosferycznych konieczna jest wstępna obróbka środkiem  ADLER Holzentgrauer i dwukrotne naniesienie cienkiej warstwy   oleju Pullex Bodenöl 

I TAK TO DZIAŁA  

Usuwanie zszarzenia, jeśli trzeba -  jeśli w pewnych miejscach drewno na tarasie już zszarzało, to warto je najpierw potraktować je środkiem usuwającym zszarzenie   ADLER Holzentgrauer . W tym celu należy zwilżyć wodą całą powierzchnię, by zmniejszyć wsiąkliwość. Następnie nanosić środek ADLER Holzentgrauer   pędzlem   lub   szczotką . Po 10 do 20 minutach działania zmyć ponownie taras dużą ilością wody szczotką nylonową lub ryżową. 

 

Suche, czyste i wytrzymałe podłoże -   proszę zostawić drewno po usunięciu zszarzenia do wyschnięcia przez wiele dni. Nawet gdy nie jest potrzebne specjalne przygotowanie, to do nanoszenia oleju drewno na tarasie musi być czyste, suche i wytrzymałe. Gatunki drewna bogate w żywicę starannie oszlifować papierem nr 120 i oczyścić rozcieńczalnikiem do wyrobów nitrocelulozowych (patrz   porady na temat odżywiczania ). Im dokładniejsze będzie przygotowanie, im czystsza powierzchnia, tym piękniejszy i równomierniejszy wynik olejowania. Usunąć należy także z drewna większe włókna i drzazgi.

 Nanoszenie oleju do podłóg -  Teraz można zacząć pokrywać drewno na tarasie   olejem Pullex Bodenöl .Ten specjalny olej należy nanosić pędzlem równomiernie na całą powierzchnię i nie używając jego nadmiaru. Na dużych tarasach pracę można łatwiej wykonać za pomocą szerokiej szczotki osadzonej na kiju. Po 12 godz. schnięcia olej należy nanieść drugi raz. W ten sposób uzyska się optymalny wynik. Ważne! Nanosić cienką warstwę!

 

Wszystkich elementów drewnianych dotyczy ta sama zasada: pielęgnować je zawczasu i regularnie! W ten sposób można uniknąć mozolnej renowacji. Nieważne, czy Państwo chcą pielęgnować tarasy drewniane, meble ogrodowe, okna czy drzwi, korzystając z markowych produktów firmy ADLER mogą być Państwo zawsze pewni dobrych rezultatów.

INNE ISTOTNE PORADY & I METODY

Renowacja okien drewnianych, drzwi i ogrodów zimowych za pomocą systemu Pullex

Renowacja fasad drewnianych za pomocą systemu renowacyjnego Pullex 

INFORMACJE NA TEMAT GATUNKÓW DREWNA  

*Massaranduba

Drewno massaranduba stosuje się coraz częściej zamiast bangkirai, którego zaczyna brakować. Massaranduba zalicza się do najtwardszych gatunków drewna użytkowego i jest szczególnie przydatne jako drewno konstrukcyjne do użycia na wolnym powietrzu lub w ogrodach.

 

**Bangkirai (bankirai)

W przeważającej części jednolite drewno bangkirai jest żółtawobrązowe (często oliwkowo brązowe) posiada wysoką gęstość, jest ciężkie i wykazuje odpowiednio wysokie parametry wytrzymałościowe. Dlatego też drewno bangkirai stosuje się do konstrukcji na świeżym powietrzu, ale także na szczególnie silnie obciążone podłogi, powierzchnie chodników i robocze.

Zum ADLER Online-Shop: