Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Olejowanie podłóg parkietowych lub innych drewnianych

Poszukują Państwo naturalnej alternatywy do lakierowania podłóg? Za pomocą oleju serii ADLER Legno można pięknie, naturalnie i bezpiecznie wykończyć każdy parkiet lub podłogę drewnianą. Głeboko wnikające oleje chronią powierzchnię podłogi wewnątrz pomieszczeń przed codziennymi obciążeniami, brudem, zaplamieniem i zadrapaniem.

Drewno żyje, oddycha i ogrzewa duszę. Jest idealne do stworzenia zdrowego klimatu i przyjemnej atmosfery w mieszkaniu, w którym człowiek odnajduje spokój i odprężenie. Ochrona i pielęgnacja piękna drewna leży na sercu firmie ADLER. Olejowanie parkietu z zastosowaniem palety produktów serii Legno to dziecinna zabawa. 

 

Krok 1 – Szlifowanie 

Parkiet powinien być równomiernie oszlifowany, czysty, a pył ma być usunięty. Błędy w szlifowaniu mogą doprowadzić do nieładnego i nierównomiernego zabarwienia. (Optymalnie – szlifierka jednotarczowa, ziarnistość 150) 

 

<Krok 2 – Legno-Color&nbsp;

Wymieszać dobrze olej Legno-Color przed pierwszym naniesieniem. Następnie nanieść go cienko i równomiernie za pomocą szczotki malarskiej do podłóg lub wałka. Pracę należy zacząć od naroży względnie najbardziej oddalonego punktu i zawsze przesuwać się w kierunku wyjścia.&nbsp;&nbsp;

 

<b>Porada profesjonalisty  

Podzielić większe powierzchnie na mniejsze. W ten sposób można zapobiec przedwczesnemu wysychaniu oleju.  

 

Krok 3 – Usunięcie nadmiaru 

Usunąć starannie nadmiar za pomocą szmatki bawełnianej lub podobnej. W ten sposób można zapobiec powstawaniu szpecących, błyszczących plam. Następnie zostawić podłogę do wyschnięcia przez noc zapewniając dobre wietrzenie pomieszczenia.  

 

Etap pośredni w razie potrzeby – drugie naniesienie oleju Legno Color 

W celu podwyższenia intensywności zabarwienia należy powtórzyć naniesienie oleju Legno Color. 

 

Krok 4 – Olej Legno-Öl 

Na końcu należy równomiernie nanieść wałkiem olej Legno-Öl lub olej woskowy twardy Hartwachsöl. Zwiększa to intensywność koloru. Po schnięciu przez 16 godzin powierzchnie mogą być delikatnie obciążane. Pełną wytrzymałość jednak powierzchnie uzyskują po około tygodniu. Proszę dopiero po takim czasie można kłaść na nie meble czy dywany. 

 

Pielęgnacja 

Do odświeżenia zalecamy pielęgnację raz w roku za pomocą oleju do pielęgnacji Legno-Plegeöl.  

 

Zastosowane produkty 

Olej ADLER Legno-Color 

Olej ADLER Legno-Öl 

Olej woskowy twardy ADLER Legno-Hartwachsöl 

Olej do pielęgnacji ADLER Legno-Pflegeöl 

 

Katalog produktów  Oleje i woski do drewna firmy ADLER do zastosowań wewnętrznych 

ADLER-TV:  Olejowanie parkietu względnie podłóg drewnianych za pomocą produktów serii ADLER Legno 

ADLER-TV:  Olejowanie mebli za pomocą produktów serii Legno firmy ADLER

Opis wielkość format
Broszura - Oleje i woski serii Legno 1.4 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: