Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Patrzeć w przyszłość z drewnem i firmą ADLER - Design z Tyrolu patrzy na nas

Okulary z drewna? Niemożliwe! A gdy się to uda, to najlepiej pomalować je lakierem ADLER. „Gdzie inni mówią mamy dosyć, my dopiero zaczynamy” opisuje Roland Wolf innowacyjną pracę swojego zespołu. Przez dwa lata kombinowali coś z okularami z dębu dymionego, świerku i spółki.


29.08.2011

Kto nie nosi okularów, nie jest w stanie tego pojąć, ale kto ogląda świat przez dwa obramowane szkła, ten wie: okulary to jakby część ciała. Najchętniej by się je zrobiło z całkowicie naturalnych materiałów, w których tkwiłoby coś żywego. Drewno jest takim materiałem, ale z niego nie można niestety zrobić okularów. Do dzisiaj nie. Firma ROLF Spectacles z Tyrolu pokazuje, jak się to robi.

DESIGN Z JEDNEGO KAWAŁKA

Może się wydawać, że drewno jest za ciężkie na okulary, ale prawda jest inna, drewno jest lekkie. Okulary marki ROLF są nawet lżejsze od jakichkolwiek okularów z plastyku, ważą poniżej dziesięciu gramów. To błogosławieństwo dla nosa i uszu, ale bynajmniej nie jest to jedyna zaleta wnoszona przez materiał. Nie potrzeba żadnych zawiasów z przodu, ponieważ drewno można pięknie wyginać i designerskie okulary można zrobić z jednego kawałka materiału. „Gdzie inni mówią dosyć, my dopiero zaczynamy” opisuje Roland Wolf pracę swojego zespołu. Dwa lata kombinowaliśmy z tymi okularami. Z tego wyszedł produkt, którego żaden egzemplarz nie jest taki sam jak inny, także i dlatego, że każdy wykonuje się starannie ręcznie. „Choćby ze względu na drewno i jego deseń, każde okulary są inne” mówi Roland Wolf. 

MIĘKKA SKÓRA – CIĘŻKA PRÓBA

Oczywiście on i wszyscy inni członkowie zespołu noszą sami wykonane przez siebie okulary. Choćby w celu wypróbowania. Do krytycznych miejsc należą punkty kontaktu ze skórą, zatem mostek, ale przede wszystkim zausznik. Tutaj lakier jest wystawiony na wyjątkowo ciężką próbę, narażony na obciążenia, których dla niego nie przewidywano. Lakierem, który to wszystko wytrzymał, jest  ADLER Legnopur , a jest stosowany w stopniu połysku G10 na okulary z dębu dymionego, świerka i innych. Szczególnie ważne dla Rolanda Wolfa jest to, że firma ADLER jest firmą tyrolską, bo produkuje on w tym rejonie, a sprzedaje globalnie. To że lakier ADLER Legnopur spełnia najwyższe wymagania pod względem środowiska i jest dobrze tolerowany, odporny na działanie potu i śliny, a nawet nadaje się do lakierowania zabawek, stanowi podstawowy warunek do zastosowania do okularów. „Oprócz jakości lakieru liczy się dla mnie przede wszystkim jedno: obsługa. Mogłem zawsze zadzwonić do Działu Rozwoju Produktu firmy ADLER, chociaż z moimi okularami nie jestem żadnym dużym odbiorcą. Na etapie opracowywania okularów, ta opieka była warta złota” opowiada Roland Wolf i patrzy ze swoim zespołem z nadzieją w przyszłość – oczywiście przez oprawki z drewna.

 

Więcej informacji na temat  lakierów do drewna i mebli marki ADLER.

Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: