Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Prawidłowe przygotowanie do lakierowania metalu

Barwa daje radość. Ale tylko wtedy, gdy dobrze trzyma się podłoża. Podłoże metalowe często może być przyczyną …

PRAWIDŁOWE PRZYGOTOWANIE DO LAKIEROWANIA METALU

Barwa daje radość. Ale tylko wtedy, gdy dobrze trzyma się podłoża. Podłoże metalowe często może być często przyczyną rozczarowań, gdy się zapomni o prawidłowym przygotowaniu. Dlatego każdy metal należy najpierw oczyścić i odtłuścić, zanim nałoży się na niego nową powłokę. Wtedy rdza nie ma żadnych szans i farba pewnie się trzyma przez długi okres czasu. A to dlatego, że dobra wstępna obróbka stanowi tajemnicę trwałego pokrycia. Tylko w ten sposób lakiery o wysokiej jakości mogą pokazać swoje możliwości.

 

Jeśli powierzchnia już została zaatakowana przez rdzę, to zaleca się usunąć poluzowaną, słabo trzymającą się warstwę rdzy. Nawet te lakiery, które można nakładać na pozostałości rdzy, będą miały z tego korzyść. Najlepiej się jej pozbyć za pomocą włókniny do szlifowania.

Etapy pracy w skrócie<//h3>

  1. Usunąć luźne warstwy rdzy szczotką drucianą lub środkami szlifierskimi, a pozostałości rdzy potraktować środkiem ADLER Ferroblock.
  2. Zeszlifować miejsca z występującą rdzą podpowłokową.
  3. Powierzchnie ocynkowane i aluminium odtłuścić i równocześnie przeszlifować stosując środek do odtłuszczania ADLER Entfetter i gąbkę czyszczącą typu Scotch Brite.

Zum ADLER Online-Shop: