Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Serce do drewna - drewno dla serca!

ADLER od zawsze wiedział, że drewno jest nie do pobicia! Naukowcy wykazali w wielu badaniach, że posiada pozytywny wpływ na samopoczucie i zdrowie, a także chroni serce.

 


31.08.2015

W szczególności Instytut diagnostyki nieinwazyjnej (Institut für Nichtinvasive Diagnostik der Joanneum Research) w Weiz pod kierunkiem Univ.-Prof Dr Maksymilian Moser wielokrotnie rozpatrywał temat drewna. Tak naukowcy odkryli, że dorośli szybciej odpoczywają w pokoju sosnowym, niż w jego imitacji. Podobne wyniki otrzymali naukowcy przeprowadzający ten sam eksperyment w warunkach biurowych w południowym Tyrolu. Tętno pracowników w „drewnianych pokojach” było wyraźnie niższe.  

 

SZKOŁA BEZ STRESU

 

Koronacją były wreszcie badania porównawcze w Liceum w Ennstal: tutaj dwie klasy uczące się w pomieszczeniach wykończonych litym drewnem, a nie laminatem były porównane z klasami uczącymi się w konwencjonalnych pomieszczeniach z płyt gipsowych. Przez cały rok szkolny naukowcy porównywali tętno uczniów, a także dziesięciu z nich, stan napięcia nerwu błędnego. W tych pierwszych uczniowie potrzebują średnio o 8000 uderzeń serca na dzień mniej, przy takim samym stężeniu wydajności i uwagi!

 

NAJLEPSZĄ OCHRONĄ

 

To, co tak dobrze chroni nasze zdrowie, oczywiście, musi też być chronione. ADLER uszlachetnia dobroczynny materiał, jakim jest drewno, czyniąc go zarówno przyjaznym dla środowiska: np. produktem ADLER Legno-Zirbenöl. Sosna limba jest jedną z sosen rosnących w Alpach pomiędzy 1.400 i 2.300 m.n.p.m.. Jest również nazywana Arve lub Arbe. Jej drewno jest bardzo lekkie, prawie zanika, posiada właściwości antybakteryjne i intensywny zapach. Stwarza to bardzo szczególny, sosnowy, komfortowy klimat. Nowy Legno-Zirbenöl wzmacnia pozytywne walory sosny i chroni drewno przed brudem i plamami. Żebyśmy mogli długo cieszyć się jego efektem!

Zum ADLER Online-Shop: