Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

TUIS w firmie ADLER: Przemysł i służby ratownicze współdziałają, by zwiększyć bezpieczeństwo

Stowarzyszenie przemysłu chemicznego Austrii (FCIÖ) – a z nim Fabryka Lakierów ADLER – stanowi część zachodnioeuropejskiego systemu świadczenia pomocy w razie wypadków transportowych z substancjami chemicznymi. System austriacki nazywa się TUIS – System Informowania o Wypadkach w Transporcie i Świadczenia Pomocy. Jego tegoroczna konferencja odbyła się w piątek, 15 kwietnia, wraz z Krajowym Związkiem Straży Pożarnej Tyrolu, Strażą Pożarną w Schwaz, w Fabryce Lakierów ADLER. Około 80 członków grup ratowniczych i członków TUIS było tego dnia gośćmi tyrolskiego przedsiębiorstwa.


15.04.2016

„BYĆ PRZYGOTOWANYM NA WSZELKIE EWENTUALNOŚCI “

 

„Wypadki z towarami niebezpiecznymi stają się, na szczęście, coraz rzadsze, dzięki wzrastającym wymaganiom stawianym pojazdom i technice. Mimo to, należy być przygotowanym na każdą ewentualność” można przeczytać na stronach FCIÖ. Dlatego istnieje TUIS i jego coroczne konferencje.

 

Prezes firmy ADLER, Andrea Berghofer, wraz z burmistrzem Schwaz, Hansem Lintnerem, oraz komendantem krajowym straży pożarnej, Peterem Hölzlem, powitała uczestniczki i uczestników. Następnie odbyła się intensywna dyskusja na temat współpracy między służbami ratunkowymi a przemysłem chemicznym w sprawie przewozu materiałów niebezpiecznych. Przedstawiono wspólnie możliwości, ale także granice wspierania się w ramach TUIS, opierając się na konkretnych przykładach. Dr Albert Keiler, Dyrektor ds. Technicznych firmy ADLER-Werk, przedstawił urządzenia gaśnicze w firmie. Na zakończenie uczestniczki i uczestnicy mogli je sami zobaczyć w czasie oprowadzania po zakładzie. „To był dla nas bardzo pouczający i korzystny dzień”, mówi dr Albert Keiler. „Wymiana poglądów ze służbami ratunkowymi i kolegami z innych zakładów, jak Sandoz, Wacker-Chemie i Donau Chemie jest dla nas ważna. Razem wnosimy wkład do zwiększenia bezpieczeństwa – na wszelki wypadek”.

Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: