Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Właściwe materiały zabezpieczające – prace malarskie prawidłowo wykonane

Włókniną malarską, folią ochronną i dopasowaną krepą lub taśmą klejącą można zabezpieczyć wszystko, co nie powinno być pomalowane.

Gdy wynik malowania ma być piękny, to oprócz farb w grę wchodzą także właściwe wyposażenie i materiały zabezpieczające. Gdy się używa właściwego sprzętu, to przygotowania idą szybko i łatwo, a Państwu oszczędza się niepotrzebnego wysiłku przy sprzątaniu.

 

Meble – Należy usunąć możliwie wszystkie przedmiotu z pomieszczenia. Meble, których nie można wynieść, należy ustawić najlepiej w środku pomieszczenia i przykryć przeźroczystą folią ochronną. Można je dostać w różnych rozmiarach i mogą być przycinane. Szafy wbudowane, których nie można przesunąć, można także przykryć folią i taśmą klejącą.

 

Podłogi – Po opróżnieniu pomieszczenia można osłonić podłogę włókniną do przykrywania. Rozłożyć pojedyncze pasma włókniny i przyciąć je w celu dopasowania. Jeśli listwy przyścienne nie zostały zdemontowane, to należy je osłonić najprościej taśmą klejącą ze zintegrowaną folią ochronną.

 

Wyłączniki światła i gniazdka elektryczne – Wielu doświadczonych majsterkowiczów demontuje po prostu pokrywki wyłączników i gniazdek i przy malowaniu zwraca uwagę, by nie pomalować styków elektrycznych. Gdy chce się zaoszczędzić sobie trudu pracy przy kontaktach elektrycznych, to można po prostu pokrywki okleić taśmą klejącą.

 

Okna, kaloryfery, drzwi – Proszę nie zapomnieć o przykryciu ram okiennych, gzymsów okiennych, kaloryferów, odrzwi i drzwi. W czasie wykonywania prac malarskich potrzebne jest dobre wietrzenie. Dlatego okna powinno się móc przynajmniej uchylać.

 

Abażury lamp – W czasie malowania sufitu należy zdemontować abażury i klosze lamp i pozostawić jedynie zwisające żarówki. Nawet gdy się nie maluje sufitu, to należy osłonić abażury i klosze przed spryskaniem farbą.

 

Po malowaniu – Ważne. Taśmy klejące należy szybko usunąć. Najlepiej, zanim wyschnie farba! Często przy usuwaniu taśm klejących i oczyszczaniu miejsc, gdzie podbiegła farba można sobie pomóc ostrym nożem.

 

Inne użyteczne porady:

Zum ADLER Online-Shop: