Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Ze starego zrób znów nowe: odnawiaj przy użyciu piaskowania i produktów do ochrony drewna marki ADLER

Gartenhotel Theresia w Saalbach Hinterglemm jest prestiżowym hotelem. Cztery gwiazdki, kuchnia bazująca wyłącznie na produktach ekologicznych, wyposażenie, tradycja, design i nowoczesna sztuka łączą się ze sobą w harmonijny sposób. Oczywiście z tym wszystkim musi zgrywać się wygląd zewnętrzny. Dlatego też odnowione zostały wszystkie drewniane elementy – od więźby dachowej aż po płot – i teraz wyglądają jak nowe. Całkowicie zaczernione drewno zostało poddane najpierw piaskowaniu, a następnie pokryte produktem ADLER Lignovit-Lasur by zyskać świeżości oraz jasności. W ten sposób, krok po kroku, stare zastąpiono nowym.


03.12.2012

Przedtem

Więźby dachowe, balkony, okna wykuszowe oraz płot były całkiem ciemne, częściowo zaatakowane przez mech i wyglądały staromodnie. Ok. 2.000 m2 elementów drewnianych musiało zostać doprowadzonych do porządku. 

 

Krok 1 - Piaskowanie

Zaledwie w ciągu kilku dni specjalista zajmujący się piaskowaniem łagodnie i bez chemikaliów usunął zaciemnienia i starą powłokę lakierniczą. Drewno świerkowe i modrzewiowe zyskało dzięki temu pierwotny charakter i strukturę, jak przy szczotkowaniu. Technika, którą w tym przypadku zastosowała firma Nano Tech Sandstrahltechnik pozwala na stworzenie nie tylko perfekcyjnej i jednolitej powierzchni, ale również jest niezwykle szybka. Poza tym, piasek dociera do każdego kąta, każdej szczeliny i każdego zawijasa. Dlatego też opłaca się współpraca malarzy ze specjalistami od piaskowania.

 

Krok 2 – Nowa ochrona drewna 

Już po jednym piaskowaniu drewno jest gotowe do nałożenia nowej powłoki lakierniczej. Malarz Erwin Hüttl z Neukirchen pokrył jednokrotnie drewniane elementy w Hotelu Theresia produktem ADLER Lignovit Protect Grund. Na koniec nałożył metodą natryskową bazujący na wodzie produkt ADLER Lignovit Lasur w odcieniu Linde (lipy). 

 

Potem – perfekcyjny rezultat

Dzięki produktowi ADLER Lignovit Lasur drewno zachowuje swój naturalny charakter. Zastosowany jasny odcień - Linde powoduje, że Hotel Theresia wygląda jak nowy i pozostanie taki na długo. W końcu Lignovit jest najlepszą ochroną dla drewna przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi i promieniowaniem UV.

 

Więcej informacji na temat produktów ADLER Lignovit  znajdą Państwo:

ADLER Lignovit – produkty premium o wartości dodatkowej

Kontakt z prasą
Claudia M. Berghofer
Tel.: +43 5242 6922-231
Napisz e-mail
mgr Stefanie Tobon Nova
Tel.: +43 5242 6922-232
Napisz e-mail

Zum ADLER Online-Shop: