Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Zró to sam! Ornamenty na meblach

Ornamenty to wschodząca gwiazda w meblarstwie. Dział Techniki Stosowanej firmy ADLER-Profesjonalista Walter Streiter…

Lubiane przez długi czas w przeszłości w naszej kulturze, a przez dziesięciolecia wygnane z establiszmentu aranżacji - ornamenty. Te czasy już minęły. Ornamenty to wschodząca gwiazda w meblarstwie. Profesjonalista Walter Streiter z Działu Techniki Stosowanej firmy ADLER pokaże Państwu w kilku krokach, jak stworzyć indywidualne wzory, perfekcyjnie i profesjonalnie. Jako podłoże nadają się wszystkie ogólnie używane do wyrobu mebli gatunki drewna albo naturalne, albo zabejcowane.

TAK SIĘ TO ROBI

Zagruntować powierzchnię raz do dwóch razy lakierem rozpuszczalnikowym lub wodorozcieńczalnym (np. ADLER Legnopur). Następnie pozostawić do dobrego wyschnięcia i przeszlifować powierzchnię papierem nr 280 do 320.

 

Nakleić folię samoprzylepną do piaskowania z wybranym ornamentem (typu używanego przez wykonawców napisów).

 

Ornament cienko zapatynować bejcą ADLER Patinabeize bezbarwną zabarwioną środkiem ADLER Solva-Tint w żądanym odcieniu i w odpowiednim stężeniu (pistolet do patynowania - dysza 0,8 - 1 mm).

 

Następnie wykonać lakierowanie nawierzchniowe. Raz polakierować tym samym produktem, co w etapie 1 - np. lakierem ADLER Legnopur w żądanym stopniu połysku.

GOTOWE!

CIEKAWE?

Nabrali Państwo ochoty spróbować tej techniki? Chętnie udostępnimy Państwu bezpłatnie kilka propozycji ornamentów. Klikając na pliki do pobrania mogą Państwo załadować swoje ulubione wzory. Życzymy wiele przyjemności w kreowaniu swoich własnych indywidualnych mebli!

Zum ADLER Online-Shop: