Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Efekty powierzchniowe na meblach - efekt skóry

Za pomocą produktów firmy ADLER można obecnie nadać meblom drewnianym modny styl skóry - Meble lakierowane z efektem skóry opracowanym w firmie ADLER wyznaczają trendy w modzie…

Skóra czy drewno? Jedno i drugie! Za pomocą efektu skóry do mebli

Nieważne, czy super kurtka, fotel w samochodzie, czy kanapa w salonie – skóra jest stylowa i szlachetna. Skóra jest stale modna – mimo to pojawiła się nowość – za pomocą produktów firmy ADLER można teraz także i meblom drewnianym nadać modny stylowy wygląd skóry – meble lakierowane z efektem skóry wyznaczają trendy w modzie.

 

Odpowiednie podłoże

Do modnego efektu skóry nadają się wszystkie wytrzymałe podłoża – zagruntowane lakierem wypełniającym płyty MDF i foliowane lub ślepo fornirowane, pokryte lakierem wypełniającym płyty wiórowe.

 

<Krok 1 – Szlifowanie</b>

Przygotowane podłoże przeszlifować bezpośrednio przed rozpoczęciem lakierowania.

 

Krok 2 – Pigmopur

Teraz wykonać natrysk jednej warstwy  lakieru ADLER Pigmopur  w wybranym odcieniu barwy. Wybrany odcień będzie kolorem pęknięć. Do tego naturalnego, brązowego efektu skóry, Technik Zastosowań firmy ADLER, Wolfgang Eder, wybrał RAL 8016 (brąz mahoniowy).

 

Krok 3 – Lakier pękający

Po schnięciu Pigmopuru w temperaturze pokojowej przez przynajmniej dwie, a maksymalnie sześć godzin, przychodzi kolej na lakier pękający. Proszę wykonać bez szlifowania międzyoperacyjnego równomierny natrysk lakierem   ADLER Reißlack  w wybranym odcieniu – tutaj jest to RAL 8011 (brąz orzechowy). Im więcej lakieru się naniesie, tym obraz pęknięć będzie grubszy.

 

Krok 4 – Lakierowanie nawierzchniowe

Lakier pękający (Reißlack) musi schnąć w temperaturze pokojowej przez minimum trzy, maksimum osiem godzin. Wtedy brakuje tylko polakierowania nawierzchniowego za pomocą światłoodpornego lakieru poliuretanowego w wybranym stopniu matowości. Bardzo dobrze nadaje się do tego lakier  ADLER Pigmotop, tutaj w G10.

 

PORADA PROFESJONALISTY Wolfganga Edera

”Radzę stosować efekt lakieru pękającego na powierzchnie tylko do jednego metra kwadratowego, w przeciwnym razie trudno jest uzyskać równomierny obraz spękań.”

Technik Zastosowań firmy ADLER, Wolfgang Eder, który pokazał sposób wykonania, jest wykwalifikowanym stolarzem i od dziesięciu lat pracuje w Dziale Meblarskich Technik Stosowanych firmy ADLER.

 

Zastosowane produkty

Lakier ADLER Pigmopur (w wybranym kolorze, tutaj RAL 8016)

Lakier pękający ADLER Reißlack (w wybranym kolorze, tutaj RAL 8011)

Lakier ADLER Pigmotop (w wybranym stopniu połysku, tutaj G10)

Opis wielkość format
Broszura - efekty powierzchniowe na drewnie 5.7 MB PDF

Zum ADLER Online-Shop: