Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Lakierowanie drzwi pokojowych lakierem ADLER VariColor

Proszę sobie zmienić kolor drzwi w pokoju i nadać im nowy blask

Lakierowane drzwi wewnętrzne potrzebują od czasu do czasu odnowienia. Czasem z powodu potrzeby naprawy niewidocznych wad lub po prostu dlatego, by zmienić ich kolor. Lakier VariColor firmy ADLER to właściwy materiał do tego celu. Jak stosunkowo niewielkim nakładem pracy i odrobiną smykałki można zmienić wygląd drzwi, pokazuje Państwu firma ADLER.

 

Krok 1 – Przygotowanie

W pierwszym etapie pracy należy zdjąć drzwi z zawiasów i położyć na dwóch kozłach. Wymontować okucia i zamki.

 

Porada profesjonalisty

Na górnej i dolnej krawędzi można zamontować po dwie długie śruby. Później, gdy polakieruje się pierwszą stronę, można będzie drzwi po prostu obrócić, oprzeć na tych dwóch śrubach i polakierować drugą stronę bez czekania na wyschnięcie tej pierwszej.

 

Krok 2 – Szlifowanie

Należy zeszlifować warstwy starego lakieru z powierzchni drewna szlifierką mimośrodową (ziarnistość nr 120). W miejscach trudno dostępnych można zastosować normalny papier ścierny. Usunąć dokładnie pył ze szlifowania i zakleić powierzchnię szkła taśmą klejącą i papierem.

 

Krok 3 – Zaszpachlowanie dziur

Ewentualne dziury na powierzchni drewna należy najlepiej wypełnić drobnoziarnistą masą szpachlową firmy ADLER. Po prostu nanieść, wygładzić i po krótkim czasie schnięcia przeszlifować na gładko.

 

Krok 4 – Lakierowanie

Lakier ADLER VariColor wymieszać dokładnie i przelać do wanienki malarskiej. Pomalować wzdłuż listwę ozdobną i wręby. Duże powierzchnie można pomalować wałkiem. Dzięki śrubom można drzwi od razu po pomalowaniu obrócić i polakierować tylną stronę. Pracę należy wykonywać nieprzerwanie metodą mokre-na-mokre. Lakier szybko wnika, dlatego już polakierowanych powierzchni nie powinno się więcej obrabiać, a pozostawić w spokoju na pięć do sześciu godzin do wyschnięcia.

 

Krok 5 – Warstwa pośrednia i druga warstwa lakieru

Po wyschnięciu pierwszej warstwy lakieru należy przeszlifować całą polakierowaną powierzchnię drobnoziarnistym papierem (nr 220). Także i tutaj należy pamiętać o dokładnym usunięciu pyłu ze szlifowania. Następnie należy polakierować wszystko drugi raz.

 

Porada dekoracyjna firmy ADLER

Państwa drzwi będą prawdziwym szlagierem, gdy listwę dekoracyjną pomalują Państwo na inny kolor. Tutaj zdecydowaliśmy się na odcień RAL 1033 – żółcień daliową.

 

Zastosowane materiały 

Dalsze porady dotyczące lakieru ADLER VariColor:

Zum ADLER Online-Shop: