Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Często zadawane pytania - Pytania i odpowiedzi

Proszę wybrać zakres tematyczny

Tematy ogólne

Co robi ACC ²?

Co robi ACC ²?

Za tymi trzema literami kryje się "ADLER Creative Coatings" - skierowany ku przyszłości system zarządzania rozwojem dla wytwórni lakierów. W firmie ADLER stawiamy na całkowicie nową kulturę innowacyjności i jesteśmy gotowi pójść także drogami niekonwencjonalnymi, a projekt ACC2 ma stanowić pole gry dla innowacyjnych pomysłów.

Jaki wpływ mają barwy na stan fizyczny i psychiczny człowieka?

Jaki wpływ mają barwy na stan fizyczny i psychiczny człowieka?

To, co specjaliści od psychologii barw dzisiaj badają metodami naukowymi, znane było już w starożytności. Barwy oddziałują na nasz stan ducha. Mogą uspokajać, usypiać czy też orzeźwiać. I akurat we własnych czterech ścianach, gdzie szczególnie istotne jest nasze dobre samopoczucie, wybór właściwego odcienia barwy należy do najważniejszych decyzji dotyczących urządzenia mieszkania. 

 

Razem ze szwajcarską projektantką, specjalistką od barw, Danielą Späth, opracowano kartę barw ADLER Emotion Colors, która przedstawia światy barw żółtych, pomarańczowych, czerwonych, różowych, fioletowych, niebieskich, zielonych i żółtozielonych, wyjaśnia szczegółowo ich działanie i wymienia pasujące miejsca ich zastosowania. Ta nowa karta z poradami dotyczącymi barw to doskonała pomoc dla świadomego zastosowania kolorów.

 

Jak się sprawdza i przygotowuje podłoże w przypadku metalu?

 • Krok 1 -
  Usunąć poluzowaną warstwę rdzy szczotką drucianą lub środkiem szlifierskim, pozostałą rdzę potraktować środkiem ADLER Ferroblock.

 • Krok 2 -
  Miejsca z punktową korozją podpowłokową przeszlifować.

 • Krok 3 -
  Powierzchnie ocynkowane lub aluminiowe odtłuścić środkiem ADLER Entfetter posługując się gąbką do szlifowania Scotch Brite i równocześnie przeszlifować.

Jak się sprawdza i przygotowuje podłoże w przypadku derwna?

 • Krok 1 -
  Sprawdzić wytrzymałość podłoża przesuwając paznokieć poprzecznie do włókien drewna. Jeśli pojawią się silne ślady zadrapania, to poluzowaną substancję drewna bezwzględnie usunąć drucianą szczotką mosiężną lub środkami szlifierskimi.

 • Krok 2 -
  Stare, skruszałe powłoki, które utraciły przyczepność usunąć środkami do usuwania powłok ADLER Abbeizer lub urządzeniami do wypalania.

 • Krok 3 -
  Wykonać kilka nacięć w poprzek i wzdłuż w odstępach co 1 mm. Nałożyć taśmę z mocnym klejem (Kraftband), a następnie szybkim ruchem ją oderwać. Jeśli na taśmie będą przyklejone kawałki powłoki, to należy ją usunąć.

Jak się sprawdza i przygotowuje podłoże w przypadku murów?

 • Krok 1 -
  Jeśli są pęknięcia – rozszerzyć pęknięcie do utworzenia otworu lejkowatego np. szpachelką i wypełnić odpowiednią masą szpachlową (na fasadach stosować masę bez gipsu).

 • Krok 2 -
  Przebarwienia spowodowane wodą lub nikotyną (żółtawe, brązowawe) pokryć farbą izolującą ADLER Isocryl ADLER Isocryl .

 • Krok 3 -
  Powłoki kredujące wzmocnić podkładem gruntującym firmy ADLER.

Co oznacza HighRes?

ADLER HighRes® to znak zaświadczający o najwyższej jakości w zgodności z najostrzejszymi normami środowiskowymi. Opracowana w firmie ADLER rewolucyjna technologia polimerowa to nowy wymiar pod względem odporności, trwałości i jakości przy przerabianiu. Znak jakości HighRes® uzyskują tylko spełniające najwyższe wymagania jakościowe systemy lakiernicze o niskiej emisyjności. Dzięki zastosowaniu specjalnych surowców ustanowiono nowe kryteria jakości w dziedzinie lakierowania.

Co przemawia za lakierami wodnymi?

Lakiery wodne firmy ADLER chronią w sposób przyjazny środowisku, a mimo to niezawodnie. Chociaż zawartość rozpuszczalników jest w nich mała, to spełniają one jednak wysokie normy jakościowe dla rzemiosła i przemysłu.

Nowoczesne systemy lakierów wodnych pod wieloma względami przewyższają lakiery rozpuszczalnikowe – ekologicznie i ekonomicznie (np. działania wypełniającego, nadawania się do recyklingu, elastyczności).

 

Czym są środki ochrony drewna?

Za środki do ochrony drewna uważa się produkty zawierające biobójcze składniki czynne (biocydy), służące zapobieganiu rozwojowi grzybów lub owadów lub zwalczaniu szkodników w miejscach, w których się już rozwinęły (działanie - skróty z niemieckiego - B = zapobiegawcze przeciwko siniźnie, P = zapobiegawcze przeciwko grzybom, Iv = zapobiegawcze przeciwko owadom, Ib = aktywne w zwalczaniu owadów). Firma ADLER oferuje szeroką paletę sprawdzonych środków ochrony drewna do różnych zastosowań.

 

Zum ADLER Online-Shop: