Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK
Adler - barwna historia sukcesu

ADLER - barwna historia sukcesu

1934
Johann Berghofer położył kamień węgielny pod dzisiejsze przedsiębiorstwo zakładając sklep z farbami w starówce miasta Schwaz . W skromnych pomieszczeniach magazynowych wyrabiano farby olejowe, lakierów matujących, politur i środków do pielęgnacji podłóg.
1947
Johann Berghofer wznosi pierwszy budynek produkcyjny na obrzeżach miasta Schwaz.
1964
Po śmierci Johanna Berghofera w 54 roku życia przedsiębiorstwo przejmuje jego syn, inż. Günther Berghofer razem ze swoją matką, Hermine Berghofer.
1974-1981
Budowa nowej fabryki lakierów w obszarze przemysłowym Schwaz
1991-1992
W Wiedniu, St. Pölten, Kalsdorfie obok Grazu i Linzu-Leondingu otwarte zostały Bazy Obsługowe.
1994
Budowa nowego Ośrodka Ochrony Środowiska z Oczyszczalnią Ścieków, Instalacją Oczyszczania Opakowań Wielokrotnych oraz Oddziałem Segregacji Odpadów i ich Przetwarzania.
1997
Budowa Bazy Obsługowej w Klagenfurcie.
1999
W 1999 r. inż. Günther Berghofer przekazuje kierownictwo przedsiębiorstwa swojej córce Andrei Berghofer. Kierownikiem logistyki zostaje jej siostra Claudia M. Berghofer. W 2001 otwarty zostaje w pełni zautomatyzowany magazyn w systemie regałowym wysokiego składowania. Dzięki sterowaniu komputerowym załadunkiem i wyładunkiem klienci mogą być jeszcze szybciej obsługiwani.
2002
Klientom zostaje przedstawiony nowy ośrodek badawczo-kompetencyjny z automatem do lakierowania mebli i linią do okien. W Polsce zostaje założona spółka zależna „ADLER Polska”.
2004
Firma ADLER staje się właścicielem austriackiej marki lakierów Frenkel i znanej marki kitów do drewna Grilith. Firma ADLER zostaje uznana przez pismo ekonomiczne Wirtschftsblatt za najlepsze przedsiębiorstwo rodzinne Tyrolu.
2005
Otwarcie nowego magazynu w Tuggen (Szwajcaria). Przedsiębiorstwo uzyskuje nagrodę za rozwój zrównoważony Landu Tyrol.
2006-2007
Dalszy rozwój działalności międzynarodowej. Założenie dwóch Baz Obsługowych w Niemczech, w Essenbach pod Landshut i w Dornstadt pod Ulm.
2008
Założenie spółki zależnej „ADLER Slovensko“. W Republice Czeskiej założono spółkę zależną „ADLER Česko”.
2009
Firma ADLER otwiera nową bazę obsługową w Krakowie (Polska). Założenie spółki zależnej „ADLER Italia” w Rovereto.
2013
W trakcie rozbudowy wspaniałego laboratorium został stworzony robot, który położył kamień węgielny pod całkowicie nowy sposób tworzenia lakierów. Istotą zautomatyzowanego urządzenia jest wyselekcjonowanie barw. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska, dzięki małemu zużyciu materiału i wytwarzaniu mniejszej ilości śmieci.
2014
Szwajcarskie „gniazdo“ stało się za małe: w 2014 r. ADLER otworzył nową bazę obsługową w Tuggen na ul. Etzel.

Zum ADLER Online-Shop: