Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Pasywny kompleks mieszkalny Samer Mösl

"Złoto" dla środka do ochrony drewna PULLEX Silverwood

Pasywny kompleks mieszkalny Samer Mösl

INNOWACYJNE MIESZKANIE

93 zgłoszenia, dziesięć nominacji i w końcu cztery nagrody – w końcu maja w Wiedniu przyznano nagrody państwowe w dziedzinie architektury i zrównoważonego rozwoju. Nagradzane były przy tym projekty, które łączyły ze sobą ambitną sztukę budowlaną i oszczędzające zasoby naturalne metody budownictwa. „Imponujące przykłady w konkursie dowodzą, że temat zrównoważonego rozwoju staje się coraz atrakcyjniejszy i w coraz większym stopniu pobudza budowniczych do ustanawiania nowych standardów” wyjaśnił Minister Środowiska Niki Berlakovich w czasie wręczania nagród.

DOSKONAŁY OBIEKT

Do czwórki zwycięzców należy też kompleks mieszkalny Samer Mösl w Salzburgu – obejmujący 60 mieszkań kompleks jest największym wielokondygnacyjnym pasywnym kompleksem mieszkalnym w Austrii.

 

Według jury, budynek ten dowodzi, że można stosować dobrą architekturę i zrównoważone budownictwo także w ograniczonych warunkach budowy mieszkań socjalnych. Zastosowanie betonu ogranicza się do piwnic i szkieletu schodów. Ściany zewnętrzne składają się wyłącznie z prefabrykowanych elementów konstrukcji drewnianej ramowej, izolowanych celulozą i przepuszczających parę.

 

Innowacyjny kompleks mieszkalny wybudowała w Salzburgu firma Meiberger Holzbau z Lofer, lakiery pochodzą z firmy ADLER: lazura ochronna do drewna Pullex Silverwood Holzschutzlasur zwalcza skutki uboczne działania słońca i zapobiega przekształceniu koloru drewnianych fasad w nieatrakcyjną szarość. Jednolity efekt starej brązowej patyny zapewnia ponad 4000 litrów innowacyjnej lazury impregnującej. Gratulujemy zwycięzcy i cieszymy się razem z nim!

 

Dalsze referencje stosowania lazury ochronnej do drewna Pullex Silverwood:

Przyszłościowy budynek firmowy

Budynek plażowy na jeziorem Attersee

Willa w aurze Toskanii

Fakty o projekcie
Obiekt
Pasywny kompleks mieszkalny Samer Mösl, Salzburg
Inwestor budowlany
Heimat Österreich gemeinnützige Wohnungs- und Siedlungsges.mbH
Zastosowane produkty
Projektant
sps- architekten zt gmbh
Firmy wykonawcze
Meiberger Holzbau, Lofer

Zum ADLER Online-Shop: