Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Wiejski dom drewniany w Schwarzwaldzie

Wiejski dom drewniany w Schwarzwaldzie

Zabezpieczenie naturalnego charakteru drewna i jasnej jego barwy oraz wyrównanie starych powierzchni, zniszczonych przez wiatr, deszcz i słońce to były wyzwania stawiane przez ten romantyczny dom drewniany w Schwarzwaldzie. Jeśli się ma do dyspozycji  system renowacyjny ADLER Pullex-Renoviersystem  to żaden problem.

WIELE DREWNA PRZED DOMEM

Rzymianie nadali mu nazwę „Silva Nigra” – czarny, mroczny, ponury las. Kiedyś Schwarzwald (Czarny Las) był prawie miejscem niemożliwym do przeniknięcia, przygnębiającym i budzącym grozę. Dzisiaj Schwarzwald ze swoimi pięknymi górami, lasami, jeziorami i idyllicznymi krajobrazami stanowi ulubione miejsce spędzania urlopów w Niemczech. Nic dziwnego zatem, że także i styl budownictwa w Schwarzwaldzie jest swoisty dla regionu, wiejski i naturalnie oparty na drewnie. Fasady drewniane, balkony i okna nadają charakter domowi, jednak niestety temu naturalnemu materiałowi daje się we znaki niekiedy ostra pogoda w tym rejonie.

NATURALNY CHARAKTER DREWNA MOŻNA CHRONIĆ LAZURAMI FIRMY ADLER

Słońce, wiatr i opady z czasem wywołują szpecące szarzenie drewna, plamy i odpryskiwanie farby. Tak też było z tym wiejskim domem drewnianym w pobliżu Schönau. Dlatego trzeba było w roku 2011 wykonać malowanie renowacyjne za pomocą środka ochronnego&nbsp’ ADLER-Holzschutz , by na nowo rozbłysły fasada i balkony. „Dla właścicieli było ważne zachowanie naturalnego charakteru drewna i jasnej jego barwy. Ponadto wyzwanie stanowiło wyrównanie starych powierzchni z nowymi elementami drewnianymi. Stosując lazury do drewna firmy ADLER nie był to żaden problem” podsumowuje z zadowoleniem mistrz malarski Eberhard Asal. 

POWŁOKA "NAJWYŻSZEJ&QUO; KLASY

Częściowo zniszczoną słońcem, wiatrem i deszczem fasadę drewnianą oraz balkon wyszczotkowano i pomalowano środkiem do ochrony drewna firmy ADLER   Pullex-Renoviergrund . Dzięki temu wystarczyło tylko jednokrotne malowanie, by rozjaśnić i skutecznie zaimpregnować przeciwko siniźnie, grzybom i owadom to pociemniałe i pokryte plamami drewno. Powłoka nawierzchniowa wykonana lazurą do drewna Pullex Top  dzięki zawartości specjalnych środków chroniących przed światłem stanowi doskonałą ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych. A ponieważ jest to lazura cienkowarstwowa, to nie ma obawy w długim okresie czasu o jej odpryskiwanie.

 

Odpowiednie profesjonalne produkty do swoich prac  Zakład Malarski ASAL  kupuje u partnera handlowego firmy ADLER  Farbtex we Freiburgu.

Fakty o projekcie
Obiekt
Dom prywatny w Schwarzwaldzie
Zastosowane produkty
Ukończenie prac
2011
Firmy wykonawcze
Zakład Malarski ASAL, Schönau, Farbtex Freiburg

Zum ADLER Online-Shop: