Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Gospoda dla następnego pokolenia

z perfekcyjnym mieszaniem barw

Gospoda dla następnego pokolenia

PRZEDSIĘBIORSTWA RODZINNE WŚRÓD SIEBIE

Tradycyjnemu bawarskiemu zakładowi nadać nowoczesną aurę – i przy tym pozostać wiernym wiejskiemu stylowi. Stolarni Lackner w Erlstätt udało się połączyć te wysokie wymagania. Dokładniej, pod jednym dachem. A mianowicie pod dachem gospody „Goriwirts”.

 

Zasiedziały od dawna zakład gastronomiczny w Chieming ma ponad 150 letnią historię. I być może właśnie dlatego znalazł szczególnie dobre zrozumienie w zakładzie stolarskim Lackner, który jest dumny z tego, że ma już 70 lat na karku. Przedsiębiorstwa rodzinne wśród siebie. Nie powinno jednak tam zabraknąć i firmy ADLER jako trzeciego – używając specjalnych bejc i lakierów nadano gospodzie Goriwirt całkowicie nowe oblicze.

INDYWIDUALNIE

„Do radykalnej przebudowy trzeba było opracować nawet własne odcienie barw”, opisuje Herbert Lackner. Przedstawiono 23 różne wzorce mieszanin bejcy ADLER Aqua-Style zanim w końcu znaleziono zadowalający gospodarza odcień. Teraz widać zalety mebli wykonanych z litego dębu i klonu z eleganckimi białoszarymi prążkami. Stosowną ochronę gwarantuje potrójna warstwa lakieru ADLER Legnopur G10. Na powierzchnie strugane ręcznie zastosowano specjalny odcień, tym razem pozytywową bejcę woskową ADLER Positiv-Plus-Wachsbeize w niewyszukanym odcieniu brązowoszarym, i użyto wosku do natrysku ADLER Ceradur-Spritzwachs .

ZZA KULIS

Indywidualność była atutem także w planowaniu i projektowaniu. „Krzesła były wykonane przez różnych stolarzy ubiegających się o zlecenie. Goście gospody mogli wypróbowywać krzesła opatrzone numerami i głosować na swoich osobistych faworytów”, twierdzi Herbert Lackner. Górny Bawarczyk również pomyślnie przeszedł tę próbę dopasowywania. „Kształt i jakość siedzenia były po prostu najlepsze”, uśmiecha się z zadowoleniem.

 

Bardzo szczególną procedurę wyboru przeszedł też chyba najważniejszy element każdej tradycyjnej gospody – stół dla stałych klientów. Zasiadający przy nim wybierali swoją „podstawkę” pod piwo z trzech dębów. Kandydata marzeń przerobiono na ponad trzymetrowej długości, 85 cm szerokości i pięciocentymetrowej grubości okaz – ustawiać go na miejsce musiało sześciu ludzi.

Z DUCHEM CZASU

Ze swoich stron i wiejski z jednej strony, elegancki i nowoczesny z drugiej. Udało się zrobić taki szpagat – lub jak Herbert Lackner ujmuje podstawy wieloletniej współpracy między gospodą a stolarnią – „Czasy się zmieniają, zmienił się styl urządzania wnętrz – ale pozostaje bogactwo pomysłów i jakość wykonania”.

Fakty o projekcie
Obiekt
Goriwirt - gospoda dla pokoleń
Inwestor budowlany
Rodzina Redenböck
Zastosowane produkty
Firmy wykonawcze
Stolarstwo Lackner, Erlstätt

Zum ADLER Online-Shop: