Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Miejsce piękna

Pod znakiem estetyki

Miejsce piękna

Salon fryzjerski Adelheid w bawarskim Traunstein. Na rynku. Brzmi to co nieco sennie, tak, właściwie prowincjonalnie. Jak można się pomylić! Nowiutki salon fryzjerski, genialny przykład design, jest nowoczesny i piękny. Inaczej mówiąc, w oczach zachwyconej klientki: „wygląda jak w Nowym Jorku”. Jednym słowem, jest on godny swojej właścicielki, pani Aiblinger, swego czasu bawarskiej mistrzyni fryzjerstwa.

MISTRZOWSKI ZESPÓŁ

Projekt za projektem przekładali pani Aiblinger architekci i projektanci. Projekt za projektem odrzucała, za nudne były. Miała dokładne wyobrażenie o tym, jak jej nowy salon powinien wyglądać i że powinien być specjalny. Wtedy przyszedł Andreas Merk ze swoim warsztatem Raumwerkstatt Workhouse , również rzemieślnik. I stworzyli doskonały zespół, mistrzyni fryzjerstwa i mistrz rzemiosła z miejsca się zrozumieli. Andreas Merk zaprojektował całą koncepcję przestrzeni. Główną ideą leżącą u jej podstaw była otwartość. „Wszyscy powinni się spotkać przy dużym stole, pomyślałem” mówi Andreas Merk. Jak wpadł na ten pomysł? „Po prostu się spytałem, jak miałby wyglądać salon fryzjerski, do którego bym chętnie chodził” opowiada figlarnie i się śmieje. Ponieważ on sam od dłuższego czasu nie chodzi do fryzjera – w końcu już jest łysy.

POZAZIEMSKI CZAR

Odczytał jednak z oczu każde życzenie klientek i klientów pani Aiblinger, ponieważ cały projekt stoi pod znakiem piękna i elegancji. Duży, centralny stół z betonu licowego z pojedynczymi lustrami dla każdej klientki stanowi centrum wydarzeń. Jest on rozjaśniony oświetleniem sufitowym, które unosi się nad wszystkim jak kosmiczne jajo. Do tego dopasowane są fotele do mycia włosów. Klientka czuje się tam jak księżniczka kosmiczna.

Mniej pozaziemska, ale nie mniej elegancka jest okładzina ścian z drewna tulipanowca, podłogi i schody z orzecha amerykańskiego, a elementy szaf w eleganckiej czystej bieli. Konieczny czar zapewnia firma ADLER: lakier Pigmopur okrywa szafki jedwabisto matową bielą, pokrycie z lakieru podkładowego wypełniającego ADLER PUR-Füllgrund i lakieru PUR-Glanzlack nadaje okładzinom ścian wysoki połysk, a schody przed zbyt ostrymi szpilkami zabezpiecza lakier ADLER PUR-Strong. Tak więc salon może odwiedzać niezliczona liczba klientek, by zanurzać się w świecie piękna.

Fakty o projekcie
Obiekt
Salon Fryzjerski Adelheid, Traunstein
Inwestor budowlany
Pani Ablinger, Salon Fryzjerski Adelheid
Zastosowane produkty
Projektant
Warsztat Raumwerkstatt Workhouse
Firmy wykonawcze
Warsztat Raumwerkstatt Workhouse

Zum ADLER Online-Shop: