Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Winiarnia w dębie

Duch wina spotyka ducha czasu w regionie winiarskim

Winiarnia w dębie

Wino jest produktem naturalnym. Tak czyste, tak proste, tak genialne, że od wieków w jego istocie nic się nie zmieniło. Nasłonecznione zbocze, zdrowa winorośl i winiarz, który rozumie swoje rzemiosło, więcej nie trzeba. Gotowa kropla kryje w sobie całą istotę krajobrazu, w którym dojrzewała. W północnowschodnim regionie winiarskim znaczy to szeroka dolina, otoczona zalesionymi wzgórzami, spadziste wapienne zbocza i winnice, gdzie tylko okiem sięgnąć. Nad wszystkim króluje ruina zamku Falkenstein. Tutaj, gdzie wszystko napełnione jest duchem wina, winiarnia Stadler łączy ducha czasu z duchem wina i ustanawia nowe standardy w winnej architekturze.

POD KĄTEM 13 STOPNI NA ZAMEK

Patrząc z zewnątrz to nowoczesna, ale niewyszukana budowla, wygląda jak nowa interpretacja ruiny zamku wznoszącego się w tle. Tylko że to nie rycerze i dama z zamku tchnęli mu życie, lecz rodzina winiarzy Stadler i ich goście. „Naszą centralną ideę w aranżacji stanowi spojrzenie na ruinę zamku. Wznosi się ona pod kątem 13 stopni za winiarnią” mówi Markus Spitzbart, który ze swoim zespołem składającym się z architektów, aranżerów i rzemieślników, z fantazji sennej stworzył winiarnię tętniącą życiem. Architektonicznie oś wznosi się w górę na ruinę. Od strony ulicy budynek pokazuje się z węższego, siedmiometrowego boku.

NIEPOWTARZALNA IDEA

To że winiarnia stała się żyjącym, otwartym miejscem, było możliwe dlatego, że połączono harmonijnie wiele możliwości użytkowych, które przechodzą płynnie jedna w drugą. W nowym budynku na trzech poziomach, wykorzystując nachylenie zbocza, zintegrowano wspaniałą salę sprzedaży i degustacji, salę dla heurigera z 65 miejscami siedzącymi oraz pięć pokojów gościnnych. Architektura jest nowoczesna i prostoliniowa, a mimo to pełna zaskakujących pomysłów. Firma Spitzbart specjalnie wykonała wznoszącą się półkę, pod którą ułożono miejscowe kamienie wapienne. Doskonale nadaje się ona do prezentacji wina i łączy salę sprzedaży z salą dla heurigera.

100 PROCENT NATURALNEGO DĘBU

Tak jak rodzimy wapień, zakorzeniony w prastarym krajobrazie kulturalnym jest najważniejszy materiał zastosowany we wnętrzu tej nowoczesnej budowli, drewno dębowe. Poczynając od lady w sali sprzedaży do stołów, od witryny ze specjałami do półek z winem, od schodów do łóżek w apartamentach, od okien aż do ław – wszędzie drewno dębowe. I na tym wszystkim ochronna warstwa z firmy ADLER. „Wybraliśmy lakier ADLER PUR-Strong . To przede wszystkim lakier do schodów, ale przy naszych wymaganiach, także idealny do mebli, ponieważ jest wyjątkowo odporny na zadrapanie i wodę” mówi Markus Spitzbart. Lakier PUR-Strong zachwyca doskonałą zdolnością do wypełniania i jako lakier do schodów jest odporny na ścieranie. Wielu gości może naciskać na ławy, bez obawy, że ucierpi na tym lakier lub drewno.

 

„Wino to najszlachetniejsze ucieleśnienie ducha natury”

Friedrich Hebbel

Fakty o projekcie
Obiekt
Winiarnia Stadler
Inwestor budowlany
Rodzina Stadler
Zastosowane produkty
Projektant
Spitzbart

Zum ADLER Online-Shop: