Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Możliwie najlepsze miejsca pracy

"Grzbiet orła przywykł do słońca". Przysłowie z Ugandy

Możliwie najlepsze miejsca pracy

Firma ADLER (ORZEŁ) nie jest już pisklęciem, przedsiębiorstwo rośnie. A gdzie ciągnie orła, gdy gniazdo powoli staje się za małe? Naturalnie w górę i do słońca. Dlatego decyzja była jasna, konieczną rozbudowę budynku administracyjnego należy prowadzić nie wszerz na powierzchni, ale dobudować następne piętro. Składniki możliwie najlepszych miejsc pracy, to dużo drewna, dużo światła, środków ochronnych i farby firmy ADLER. 

JASNOŚĆ I DREWNO

Tutaj podejmuje się decyzje, tutaj rodzą się pomysły, tutaj przyszłość przedsiębiorstwa jest już teraźniejszością. Nowe, trzecie piętro budynku administracyjnego w Schwaz mieści pomieszczenia dyrekcji, dużą salę posiedzeń z widokiem na okolicę ze wszystkich stron i biura działu finansowego i rachunkowości. „Powinna tu wytworzyć się odpowiednia atmosfera dla wizji przyszłości i precyzji, doskonałe miejsce pracy” mówi Claudia Berghofer, która przykładając serce do szczegółów koordynowała rozbudowę i projektowała razem z architektem. „Naszym życzeniem było zatem mieć dużo słońca i drewna, najbardziej naturalnego ze wszystkich surowców, a i codziennego chleba wszystkich pracowników firmy ADLER. Ponadto zwróciliśmy się do specjalistki od zasad feng-shui o poradę i inspiracje.” 

Te życzenia wprowadziło pieczołowicie w życie Biuro Architektoniczne Schwärzler razem z zakładami rzemieślniczymi, z którymi firma ADLER jest od lat związana umowami partnerskimi. Sześciometrowy stół z dębu sękatego w sali spotkań „Panorama” zabezpiecza przed zadrapaniami niezrównany lakier marki ADLER Legnopur w połyskowości G10. Meble biurowe z firmy Bene, czy to jasny dąb, czy lakierowane barwnie kryjąco, są pokrywane lakierami wodnymi firmy ADLER, jak i wszystko, co firma Bene z Waidhofen (Austria) lakieruje.   

NATURALNOŚĆ I OCHRONA

Od drugiego piętra w klatce schodowej wstawiano ściany z drewna świerkowego jako element przejściowy do nowego piętra. Duże okno i z daleka widoczna lampa, świecąca jak gwiazda, zapewniają spektakularne oświetlenie. Dlatego też przed żółknięciem chroni je bezbarwna lazura do wnętrz ADLER Lignovit Interior UV 100. To samo dotyczy sufitu drewnianego akustycznego ze szlachetnej białej jodły. Także i jej słońce nic zrobić nie może, podobnie jak grzbietowi orła w ugandyjskim przysłowiu. 

„Sufit z płytek drewnianych, parkiet, po którym ciągle się chodzi i drewniane okna nadają biurom ciepłą atmosferę” to reakcja pracownic i pracowników. Wszystkie te elementy mają jedną cechę wspólną, wyglądają cudownie naturalnie i dają też dokładnie takie wrażenie w dotyku. Dlatego drewno nie może pozostać długo niezabezpieczone. Parkiet z litego drewna został polakierowany za pomocą  lakierów ADLER Floor-Start i  Floor-Finish.Okna z drewna świerkowego zawdzięczają swoją ciepłą naturalność pokryciu bezbarwnym olejem  Aquawood Lärchenöl , a z zewnątrz pokryte są powłoką aluminiową i polakierowane za pomocą  2K-Acrylat w kolorze czerwieni koralowej. 

A gdy już jesteśmy na zewnątrz. Zadaszony taras cieszy podłogą z drewna sosnowego modyfikowanego termicznie olejowanego  Pullex Bodenöl  w odcieniu Java. Fasada zawdzięcza swój nowoczesny wygląd połączeniu czerwonych okien i drewna świerkowego pomalowanego za pomocą  Pullex Silverwood . Jako ochrona konstrukcyjna drewna, dodatkowo zapobiegająca przegrzewaniu się pomieszczeń, służy przestronny rozległy daszek, którego dolna strona jest pomalowana na jasno środkiem Lignovit Protect, by dzięki odbijaniu do biur dostawało się wiele światła dziennego. 

 

Takich ważnych elementów aranżacji, w których użyto produktów własnej produkcji, można by jeszcze wymienić wiele. Podsumowując, chodziło tu o jedno. Stworzyć za pomocą naturalnych materiałów, nowoczesnego designu, dużej ilości światła i radosnego nakładania farby, miejsca pracy, w których będzie można chętnie i dobrze pracować.

Fakty o projekcie
Obiekt
Budynek Administracyjny firmy ADLER
Inwestor budowlany
ADLER
Zastosowane produkty
Ukończenie prac
2011

Zum ADLER Online-Shop: