ADLER Woodboards: szlachetne materiały w doskonałej harmonii

Idealne połączenie materiałów, dopasowanych pod względem wyglądu i dotyku: to podstawa wysokiej jakości wzornictwa, niezależnie od tego, czy chodzi o meble i wnętrza, czy o elewację zewnętrzną. Z dwunastoma niezwykłymi płytami materiałowymi, wiodący austriacki producent lakierów ADLER oferuje wiele inspiracji dla kreatywnych projektantów stolarki.
8 mar 2023

Osobiste doradztwo, indywidualnie dopasowane do klienta rozwiązania i wysokiej jakości realizacja: to przepis na sukces, dzięki któremu stolarze, producenci okien i cieśle mogą skutecznie przekonać do siebie klientów i odnieść sukces na rynku. „Ważne jest, aby nie tylko mieć na uwadze indywidualny przedmiot, ale także całą przestrzeń pomieszczenia oraz starannie dopasować kolory i użyte materiały”. Tak mówi Barbara Poberschnigg ze STUDIO LOIS, Austriacki Architekt Roku 2022, która we współpracy z firmą ADLER stworzyła dwanaście inspirujących tablic ADLER Woodboards: sześć tablic z materiałami na zewnątrz pokazuje możliwości projektowania powlekanych drewnianych okien i fasad w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak blacha. Na sześciu Woodboardach do wnętrz, różnie bejcowane drewno jest łączone z uchwytami, obiciami tapicerskimi lub kolorami ścian. „Bejce dają praktycznie nieograniczone możliwości wydobycia tego, co najlepsze w każdym drewnie, dlatego podjęliśmy świadomą decyzję o pracy z bejcowanym drewnem na Woodboardach do wnętrz” - wyjaśnia Christian Laucher, kierownik ds. marketingu w firmie ADLER.

Kształtowanie atmosfery

Barbara Poberschnigg opisuje kompozycję ADLER Woodboards jako „materialną orkiestrę”: są skrzypce, które są prawie zawsze słyszalne i dlatego muszą brzmieć dyskretnie – „przeniesione do wystroju wnętrza, jest to na przykład jasne drewno użyte na meblach, podłodze lub suficie”. Inne instrumenty, takie jak kotły lub trójkąt, tworzą indywidualne, ale mocne akcenty - jak mocny odcień koloru na meblu lub piękny kontrast światła i ciemności. W ten sposób mieszanka materiałów nadaje każdemu pomieszczeniu indywidualną atmosferę. Domowy, skandynawski nastrój, jak na przykład w przypadku tablicy do wnętrz „Nordic Blue”, która dzięki lekko bejcowanym powierzchniom (ADLER Arova Style), ożywionym kontrastom, daje poczucie spokoju: uderzająco pozytywną bejcą ADLER Arova Alpin Trend na grubo szczotkowanym świerku, chłodnym niebieskim odcieniem bejcy barwnej ADLER Arova Colora i prawdziwą betonową powierzchnią ADLER Bluefin Pure-Concrete. Pomysłów na aranżację wnętrza dostarcza tablica materiałów zewnętrznych „Black Gold”: metaliczna lazura Lignovit Platin w szlachetnych odcieniach Hematitschwarz i Nascagold zestawiona jest tu z mocnym akcentem kolorystycznym Thulitrot, a lazura okienna Aquawood Finapro Carat w kolorze Pyritgrau dopełnia całości.

Rzemieślnicy jako doradcy

W przypadku trzech tablic Woodboard do wnętrz, ADLER dostarcza swoim klientom „pudełka inspiracji” zawierające oryginalne próbki drewna i inspirujące zdjęcia. Materiały te mają wspierać stolarzy i cieśli w udzielaniu klientom kompetentnych i solidnych porad, oferując im indywidualne rozwiązania, a tym samym osiągając wyraźną wartość dodaną. „Ponadto, tablice mogą również stanowić zachętę do sprzedaży dodatkowych materiałów wysokiej jakości wraz z samym meblem - na przykład specjalnych okuć, uchwytów lub pokryć z tkaniny” - zaleca Christian Laucher, kierownik ds. marketingu w firmie ADLER.

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca około 720 pracowników, jest czołowym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Firma rodzinna, założona w 1934 r. przez Johanna Berghofera, jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku 21 000 ton lakieru opuszcza fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na świecie. ADLER posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jedynym miejscem produkcji jest fabryka lakierów ADLER w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedna z pierwszych firm swojej branży ADLER jest od 2018 r. w 100% neutralny dla klimatu. Dzięki wielu działaniom ADLER zredukował swój ślad ekologiczny do minimum. Firma kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami ochrony klimatu i w ten sposób przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony klimatu.

© by adler-lacke.com