Matowy, bardziej matowy, ultramatowy: nowy Lignovit

Najbardziej matowe jak to możliwe: tak wyglądają dzisiaj kolorowe fasady z drewna. Dopasowana do tego powłoka od ADLERA świeci tylko i wyłącznie swoimi właściwościami: najlepsza trwałość, łatwe nanoszenie i niezwykły wygląd mineralny sprawiają, że Lignovit Ultramatt to dosknały wybór dla kreatywnych architektów i wymagających konstruktorów domów. Rewolucyjna nowość wiodącego austriackiego producenta lakierów nadaje wszystkim elementom drewnianym niepowtarzalny, silny charakter w wielu odcieniach.
22 maj 2018

Nieorganiczne i organiczne

W przypadku Lignovit Ultramatt naukowcy z ADLERA sięgnęli głęboko do zasobów chemii budowlanej: "Połączyliśmy elastyczność organicznych środków wiążących z twardością tych nieorganicznych ", wyjaśnia dr. Markus Fessler z działu rozwoju farb budowlanych. Rezultatem jest wyjątkowo odporna, kryjąca powłoka do zastosowań na zewnątrz i wewnątrz. Wewnątrz? Tak, ponieważ Lignovit Ultramatt nie zawiera środków konserwujących drewna, dlatego jako produkt na bazie wody nadaje się również do stosowania we wnętrzach. "W przeciwieństwie do podobnych produktów, gruntowanie za pomocą produktu na bazie rozpuszczalnika nie jest konieczne", podkreśla Fessler. Dzięki temu Lignovit Ultramatt jest szczególnie wydajny w użyciu. Niezależnie od tego, czy nakładany poprzez natrysk czy pędzlem - idealne i proste użycie jest gwarantowane. A nierówności? Nie powstają!

Mineralny wygląd

Elewacje, szopy lub balkony uzyskają mineralny charakter dzięki nowej powłoce, ponieważ matowe wykończenie powierzchni z Lignovit Ultramatt przypomina wygląd wapiennej farby ściennej. Wygląd, który jest obecnie bardzo modny. W mocnych czerwieniach, eleganckich odcieniach szarości lub intensywnej zieloni - drewniane elementy pokryte nowym produktem ADLERA uzyskują imponujący wygląd. 

© by adler-lacke.com