Znak jakości green od firmy Adler. Asortyment ekologicznych lakierów dla całego domu

Zrównoważony rozwój może być tak prosty - jeśli tylko ma się u boku odpowiedniego partnera! Firma ADLER zawsze była uważana za lidera w dziedzinie przyjaznych dla środowiska powłok do okien i mebli, elewacji i ścian wewnętrznych. Teraz wiodący austriacki producent lakierów idzie o krok dalej: dzięki wysokiej jakości asortymentowi green firma ADLER wyznacza nowe standardy w zakresie zrównoważonych lakierów dla całego domu.
1 mar 2021

Dookoła zieleń, dookoła dobro

Ekologiczny olej do drewna Lignovit Terra do przyjaznej dla środowiska ochrony drewna, trwałe lakiery do okien i mebli Aquawood Natureffekt i Bluefin Terra-Diamond do uzyskiwania naturalnych powierzchni drewnianych we wnętrzach, zdrowy klimat w pomieszczeniach dzięki lazurze do wnętrz Lignovit Interior UV 100 lub farbie do ścian Aviva Terra-Naturweiß: firma ADLER oferuje doskonałe rozwiązanie lakiernicze do każdego obszaru zastosowania. Wszystkie produkty odznaczają się doskonałym bilansem ekologicznym - przy zastosowaniu zrównoważonych powłok można zaoszczędzić do 4 kg CO2 na litr. Ale to tylko jedna z wielu korzyści, jakie przerabiający osiągają dzięki ekologicznemu asortymentowi firmy ADLER. Wysoki udział naturalnych, odnawialnych surowców; niska zawartość lotnych związków organicznych; brak metali ciężkich, substancji aromatycznych, zmiękczaczy i innych materiałów szkodliwych dla środowiska i zdrowia, klimat w pomieszczeniach ze zredukowaną zawartość substancji szkodliwych i przyjazny dla alergików; ponadto produkcja w 100% neutralna dla klimatu i sprawdzona jakość z Austrii - ekologiczne produkty firmy ADLER oznaczają wysokie standardy we wszystkich kryteriach zrównoważonego rozwoju.

Żadnych pustych obietnic

ADLER ręczy za jakość swoich produktów. Dlatego znak jakości green ADLER jest czymś więcej niż tylko etykietą zrównoważonego rozwoju. Wszystkie produkty z asortymentu green przechodzą obiektywny proces certyfikacji w laboratorium firmy ADLER, który nie musi obawiać się porównania z uznanymi etykietami ekologicznymi. Tylko produkty, które uzyskały najwyższe oceny w zakresie ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa oraz trwałości, wchodzą w skład zielonego asortymentu. Trwałość? Tak, ponieważ jest to również ważne kryterium zrównoważonego rozwoju, wyjaśnia dr Albert Rössler, szef działu badań i rozwoju w firmie ADLER: "Im lepiej elewacja, okno lub mebel są chronione przez wysokiej jakości powłokę, tym mniej prac renowacyjnych jest wymaganych i tym później zachodzi potrzeba odnowienia elementu." Oszczędza to zasoby i energię - a także jest przyjazne dla portfela klienta.

Zrównoważony rozwój jako czynnik sukcesu

Rynek produktów ekologicznych jest coraz większy, a popyt ze strony świadomych ekologicznie klientów stale rośnie - produkty green firmy ADLER dają więc przerabiającym decydującą przewagę. "Nasz asortyment produktów green gwarantuje najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju, a jednocześnie znaną i niezawodną jakość firmy ADLER" - podkreśla Bernd Pichler, kierownik sprzedaży i dystrybucji w firmie ADLER. Ponadto powłoki ekologiczne umożliwiają zdrową i czystą obróbkę w przedsiębiorstwie, oszczędzają energię i zmniejszają ilość odpadów, zapewniają bezpieczeństwo w odniesieniu do aktualnych i przyszłych przepisów dotyczących ochrony środowiska – oraz gwarantują dobre samopoczucie, dzięki przyczynianiu się do ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

ADLER - W naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER, zatrudniająca 630 pracowników, jest wiodącym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Założona w 1934 roku przez Johanna Berghofera firma rodzinna prowadzona jest obecnie przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. 21.000 ton lakierów opuszcza rocznie fabrykę w Schwaz i trafia do klientów w ponad 30 krajach na całym świecie. Firma ADLER posiada spółki handlowe w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jej jedynym zakładem produkcyjnym jest fabryka lakierów ADLER-Werk w Schwaz / Tyrol (A). ADLER jest pierwszą firmą w swojej branży, która od 2018 roku jest w 100% neutralna dla klimatu.

© by adler-lacke.com