1. Untergrund vorbehandeln
Okna i drzwi wejściowe

Lakierowanie drzwi za pomocą Aqua-Nova Pro

O słabym zapachu, łatwy w przerabianiu, doskonały wynik – profesjonalny lakier wodny ADLER Aqua-Nova Pro zachwyca malarzy.

1. Untergrund vorbehandeln
2. Grundieren
3. Härter zugeben
4. Erste Beschichtung
5. Zwischenschliff
6. Zweite Beschichtung

Przez wprowadzenie nowego produktu, Aqua-Nova Pro firmie ADLER udało się za jednym zamachem usunąć wszystkie problemy stwarzane przez klasyczne lakiery oparte na sztucznych żywicach. Ten lakier wodny nie żółknie, nie straszy zapachem i szybko schnie. Także przerabianie, obojętne, czy z, czy bez dodatku utwardzacza, jest całkowicie nieskomplikowane – co potwierdza instrukcja wykonania pracy:

Kroki

 1. KROK 1 - Wstępna obróbka podłoża

  Starą powłokę lekko przeszlifować szlifierką mimośrodową i papierem nr P 220. Gwarantuje to uzyskanie czystego podłoża. Powierzchnię należy potem dokładnie oczyścić z pyłu drzewnego.

 2. KROK 2 - Gruntowanie

  Szlifowanie doprowadza do pojawienia się w wielu miejscach surowej blachy. By zapewnić doskonałą przyczepność musi się powierzchnię zagruntować raz podkładem Aqua-Multiprimer Pro - w zależności od elementu i upodobania, albo pędzlem albo wałkiem. Podkład musi schnąć przed pierwszym malowaniem przez przynajmniej 6 godz.

 3. KROK 3 - Pierwsze malowanie

  Lakierować jak zwykle, obojętne, czy pędzlem, czy wałkiem. Lakier rozprowadza się bardzo dobrze, ponieważ jest to lakier wodny, to jednak szybko się naciąga. Dlatego zalecamy malować powierzchnię jednym ciągiem i więcej już nie poprawiać pomalowanych powierzchni.


 4. Już po 6 godz. powierzchnia nadaje się do szlifowania papierem nr 240. Powierzchnię ponownie dokładnie oczyścić z pyłu ze szlifowania!

 5. KROK 4 - Druga warstwa

  Teraz wykonuje się drugie malowanie. Po 6 godz. lakier jest suchy, nie wydziela zapachów, za to ma wysokojakościową powierzchnię.

© by adler-lacke.com