Konstrukcje drewniane & fasady

Poczuć bieszczadzki spokój

Nie jest łatwo wtopić się w relaksujące otoczenie Bieszczad, tak by wybudowana nieruchomość nie mąciła pięknych widoków jakie oferuje ten region Polski. Udało się to właścicielom Bieszczadzkiej Stodoły.

Komfort w kameralnym otoczeniu

Bieszczadzka Stodoła to miejsce położone w samym sercu Bieszczad, na obrzeżach Ustrzyk Dolnych. Właściciele stworzyli to miejsce z myślą o gościach, którzy cenią sobie odpoczynek w spokojnych  komfortowych warunkach w otoczeniu zapierających dech w piersiach górskich widoków, gdzie przyroda jest na wyciągnięcie ręki. 
Położone na zboczu pięknego wzgórza funkcjonalne apartamenty znajdują się w budynku o bardzo uniwersalnej bryle jaką jest nowoczesna stodoła.
Właściciele tego miejsca zadbali o każdy jego szczegół tak by całość zarówno wnętrza apartamentów jak i otoczenie budynku, jego fasada tworzyły jedną spójną całość miłą dla oka i idealnie wkomponowującą się w otoczenie.  Nowoczesna myśl architektoniczna wyraża się, również poprzez liczne przeszklenia, które umożliwiają gościom na podziwianie piękna Bieszczad z wnętrza apartamentów. Cztery niezależne apartamenty zostały urządzone w stylu industrialnym, a przepiękne i funkcjonalne dodatki ocieplają je i sprawiają, że czujemy się jak w domu.

Wyjątkowa fasada

Pomimo swojej prostoty bryła budynku jest ciekawa, elewacja budynku została wykończona deską z drewna świerkowego, pokrytą lazurą Adler Pullex Silverwood w kolorze Silber
Zastosowanie tej lazury pozwoliło z na uzyskanie efektu naturalnie starzejącego się drewna, które przybiera srebrzysty odcień. Powstał ciekawy naturalny materiał o nowoczesnym wyglądzie idealnie komponujący się z wnętrzem apartamentów.
Dodatkowo wybierając Adler Pullex Silverwood kierowano się faktem, że nieruchomość położona jest na odkrytym górskim terenie, które szczególnie narażone jest na działanie warunków atmosferycznych, a produkt ten gwarantuje, że drewno zachowa jak najdłużej swój niepowtarzalny charakter i będzie najlepiej chronione. Zastosowanie tej lazury to nie tylko zabezpieczenie drewna przed negatywnym działaniem m.in. warunków atmosferycznych, ale także ochrona przed sinizną, grzybami oraz insektami.
Trzeba przyznać, efekt końcowy jest ciekawy, gdy budynek srebrzy się w ciepłym bieszczadzkim słońcu, nie tracąc swojego naturalnego charakteru.

bieszczadzkastodola.pl

Zdjęcia: ADLER | Kamil Pieniążek

© by adler-lacke.com