W procesie polewania w flow coater okno zawieszone na poprzeczce jest transportowane i prowadzone obok słupków z kilkoma dyszami do nanoszenia materiału przez polewanie. Nadmiar materiału spływa na podłogę flow coatera, jest filtrowany i odprowadzany do systemu. W kolejnym etapie okno dociera do strefy ociekania, gdzie wilgotność powinna być jak największa, aby umożliwić materiałowi spłynięcie jeszcze w stanie mokrym, po czym rozpoczyna się faza schnięcia. Flow coater jest najczęściej używany do impregnacji /nanoszenia podkładów i międzywarstwy na okna drewniane.

Branża Miejsce stosowania System powłok lakierniczych

Przemysł okienny

Idealny dla przemysłowego powlekania: okien, drzwi zewnętrznych, elementów ogrodzenia, drewnianych elementów budowlanych, wyrobów struganych

Impregnaty*

* Impregnaty z asortymentu ADLER np.: Aquawood Primo, Aquawood Intermedio FlowQ, Aquawood Intercare FlowQ , Lignovit Primo, Pullex Imprägnier-Grund

 

Flow coater

Lakierowanie tą metodą pozwala oszczędzić materiał i czas oraz jest odpowiednia do przemysłowego lakierowania okien, drzwi, płotów, konstrukcji drewnianych i elementów krzeseł.

Zalety aplikacji metodą polewania wielostrumieniowego (flow coating):

  • Duża oszczędność czasu w porównaniu z ręcznym nakładaniem podkładu
  • Brak strat materiału
  • Wysoka wydajność nakładania lakieru
  • Szczególnie równomierna powłoka
  • Powłoka ze wszystkich stron

ADLER- Lakiery i impregnaty do stosowania w flow coater

Urządzenie do polewania wielostrumieniowego (flow coating) musi być zawsze dopasowane do systemu. Razem z naszymi partnerami przemysłowymi dopasowujemy do Państwa potrzeb cały proces aplikacji łącznie z konfiguracją urządzenia.  Już teraz można umówić się na niezobowiązujące porady!! Nasi specjaliści niezwłocznie skontaktują się z Państwem.

Urządzenia partnerów przemysłowych

© by adler-lacke.com