Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Linia mebli designerskich w ostrych barwach

Modny styl dla Izby Rzemiosła

Linia mebli designerskich w ostrych barwach

OD TRADYCJI DO NOWOCZESNOŚCI

Tradycyjne rzemiosło stolarskie. Od ponad 80 lat. To jest firma Forcher w Lienz. Lub lepiej powiedzieć, to była firma Forcher. Wschodniotyrolscy stolarze zawodowi zdecydowali, że zrobią krok dalej i otworzą bramę do wielkiego, kolorowego świata designingu. Asortyment został rozbudowany, horyzonty poszerzone. Kto chce przemówić do nowych warstw klientów, musi się na coś odważyć; skok z tradycji do nowoczesności. Od chłopskiej izby do strychu. Od dębu rustykalnego do różowego lakieru.

KREATYWNE IDEE

Nowa designerska linia dla mebli została stworzona: „Forcher Creative” – jedzenie, spanie i mieszkanie w nowych szatach. Ekstrawaganckie projekty, nowoczesne materiały i wyzywające kolory – wszystko to ściągnęło młodego designera Christiana Wildauera z Fügen do wschodniotyrolskiego warsztatu stolarskiego. „To był odważny krok firmy Forcher – tradycyjne przedsiębiorstwo nagle przechodzi na ekstrawagancki design. Ale chodzi zawsze o to, by się dalej rozwijać, nie stać w miejscu – ziemia przecież ciągle się kręci” – mówi Christian Wuldaer.

INDYWIDUALNE PROJEKTY

„Purystyczne, ponadczasowe, mające w sobie „coś“, tzn. z efektem rozpoznania” – tak opisuje sam Designer swoje odważne kreacje meblowe. Kredens „Rock”, na przykład, ma niewyszukaną formę podstawową. „Aha Effekt” to dziwactwo, które przyciąga uwagę. Które przypomina nieregularnością występ skalny, nadający meblowi swoją nazwę. Nowoczesna jadalnia à la Forcher nazywa się „Endless”, elegancka, lekka ława ze stołem, który wydaje się unosić. I ze wszystkich stron gwarantowana jest swoboda dla nóg. Witryna szklana i szafa do przechowywania w jednym, to „Fifty-Fifty”. Co powinno być pokazane, znajduje miejsce za szybą, wszystko inne, jest schowane obok. Salon wystawowy plus składzik, pół na pół. W połowie szkło, w połowie drewno.

MODNI STOLARZE

„Nasi stolarze zareagowali z wielką ciekawością na nowy styl”, wyjaśnia Andreas Wolsegger ze Stolarni Forcher. „Przestawienie się na nową linię nie było w ogóle żadnym problemem”. Obawy? Nawet śladu! „Zwrot ku nowym kierunkom, to przecież wielka szansa dla naszej firmy, która zyskała wielkość w segmencie rustykalnym i na którym zbudowała swoją markę.”

 

Firma ADLER ma w tym również swój udział. I wnosi najlepszą powłokę do salonu. W firmie Forcher zastosowanie ma praktycznie cała paleta innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie lakiernictwa – nowoczesne systemy bejcowania oraz przyjazne środowisku lakiery wodne. A lakier ADLER Pigmopur zapewnia ekstra porcję koloru we własnym domu. Nieważne, czy to błękit gencjanowy, fiolet bordoski, czy żółcień melonowa – firma ADLER dopasuje właściwy odcień!

Fakty o projekcie
Obiekt
Linia mebli designerskich "Forcher Creative"
Zastosowane produkty
Projektant
Designer Christian Wildauer
Ukończenie prac
bieżący
Firmy wykonawcze
Stolarnia Forcher, Lienz

Zum ADLER Online-Shop: