Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Możliwie najlepsze opakowanie

Dla przedmiotu kolekcji klasy królewskiej

Możliwie najlepsze opakowanie

Jeśli książka jest możliwie najlepszym opakowaniem naszych skarbów kultury, jak mówi Johann Paschen, to biblioteki Paschena są możliwie najlepszym opakowaniem dla książek. A to dlatego, że rodzina Paschenów z Wadersloh w Niemczech wytwarza biblioteki nieprzypadkowo, lecz ze względu na tradycję i przekonanie. To przekonanie wyraża się w zdaniu: „Książki są jak dobrzy przyjaciele. A dobrych przyjaciół powinno się umieszczać w dobrych miejscach”. Bracia Johann i Christian Paschen, prowadzący przedsiębiorstwo w piątym pokoleniu, oferują wszelkie możliwe rozwiązania prowadzące do tego celu, indywidualne, piękne i najwyższej jakości. Kto choć raz widział bibliotekę firmy Paschen, ten nie będzie zaskoczony, że nawet papież Benedykt XVI swój zbiór książek w Pałacu Apostolskim dał do „zapakowania” braciom z Wadersloh. 

 

”Książka to dla nas przedmiot kolekcji klasy królewskiej, ponieważ stanowi możliwie najlepsze opakowanie dla skarbu kulturowego naszej historii”. Johann Paschen 

PRAWO UPORZĄDKOWANE

Nie produkujemy niczego masowo, lecz wyspecjalizowaliśmy się w rozwiązaniach indywidualnych” mówi Kierownik Produkcji Martin Brokemper. Takim rozwiązaniem jest też biblioteka dla Seminarium Prawniczego w gmachu Juridicum Uniwersytetu w Münster. Na 14000 metrach kwadratowych i trzech piętrach bibliofilscy wizjonerzy z firmy Paschen mogli wyładować swoją energię. W tym wszystkim piękne było i to, że to nie pojedyncze uprzywilejowane osoby, lecz ponad 3000 studentek i studentów będzie mogło skorzystać z ich dzieła, które jest w równym stopniu piękne jak i praktyczne. Musiało tak być, w końcu z biblioteki korzysta się codziennie, a nie tylko od święta. Regały, uporządkowujące prawo i mieszczące skarby wiedzy seminarium, mają razem 3000 metrów długości. Ponadto Manufaktura Paschen zaprojektowała i wykonała 300 miejsc siedzących dla spragnionych wiedzy. 

 

Należało przy tym dopasować się do estetyki Juridicum. „Naszym zadaniem było zachowanie stylu lat 1950” opowiada Brokemper. To się udało i mimo to biblioteka wygląda na nowoczesną ze swoimi wygiętymi łukowato elementami w eleganckiej bieli i prostoliniowymi regałami w naturalnym dębie. Równocześnie ponadczasowo i zgodnie z duchem czasu. 

MOŻLIWIE NAJLEPSZA POWIERZCHNIA

W ogóle to w firmie Paschen powierzchnie odgrywają dużą rolę. Ponieważ naturalne dla regałów jest tak samo ważne jak dla książek. W grę wchodzi tylko najlepsze opakowanie! „Znajdujemy się w podniosłym miejscu” mówi Johann Paschen, „gdzie powierzchnie muszą być nieskazitelne, a wrażenia w dotyku przeżyciem”. By to przeżycie nie było kosztem środowiska, to firma Paschen postawiła na lakiery wodne firmy ADLER. „Pod względem ochrony środowiska nie można obejść stosowania lakierów wodnych” z przekonaniem mówi Martin Brokemper. Żadne obniżenie jakości nie wchodzi w grę. Razem z laboratoriami firmy ADLER w Schwaz i technikami tej firmy na miejscu, kierownik produkcji opracował dobrane indywidualnie rozwiązania. Teraz ma już specjalnie dopasowane do swoich wymagań wodne lakiery utwardzane promieniowaniem UV, które pod jego wpływem wysychają w bardzo krótkim czasie. Przy tym nie lakieruje się elementów na taśmie, lecz zawsze wszystkie części biblioteki razem .Na pokrytej folią i zagruntowanej płycie stolarskiej wystarczy jedno naniesienie walcami lakieru utwardzanego UV firmy ADLER. 

W przypadku zlecenia dla Juridicum w Münster zastosowano lakier ADLER Pigmolux DC w stopniu połysku G30, w kolorze białym do wygiętych łukowato elementów. To sprawia, że faliste regały wyglądają jeszcze bardziej elegancko i nadaje to ciężarowi prawa pewną lekkość. 

 

Stosując pokrycia lakierowe firmy ADLER i wykazując zamiłowanie do detalu firma Paschen w bibliotece Juridicum i we wszystkich swoich projektach podkreśla, jak bardzo liczy się opakowanie, a przez to jak wartościowsza staje się jego zawartość. I niechby tak było z całym skarbem kulturowym świata.

Fakty o projekcie
Obiekt
Biblioteka w budynku Juridicum Uniwersytetu Münster
Projektant
Paschen & Companie GmbH & Co. KG

Zum ADLER Online-Shop: