Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Kolorowa odnowa okien w komorze celnej

Nowa aranżacja fasady w Ludwigshafen łączy przeszłość i respekt dla modernizmu

Kolorowa odnowa okien w komorze celnej

Stara komora celna w Ludwigshafen była od zawsze cackiem. Kiedyś przyciągała wzrok żeglarzy i wskazywała łodziom drogę do bezpiecznego portu. Dzisiaj przyciąga do siebie tych, którzy chcą wejść na nową drogę życia. Lub tych, którzy chcieliby, coś uczcić. A to dlatego, że niegdysiejszy „Wielkoksiążęcy Badeński Główny Urząd Celny” mieści w sobie nie tylko miejscowy ratusz, ale i okazałe sale posiedzeń i wystawowe. Bankiet czy przyjęcie, seminarium czy szkolenie, dzięki odnowieniu, przykładnemu pod względem architektonicznym, i kosztownej przebudowie stary urząd celny oferuje dostojną oprawę dla wszelkiego rodzaju okazji.

 

W swoim idyllicznym położeniu na brzegu Jeziora Bodeńskiego, otoczony wspaniałym krajobrazem parkowym, ta zabytkowa posiadłość wygląda okazale, także dzięki nowej fasadzie, wykonanej w końcu roku 2010 przez Zakład Malarski Kaupert z Ludwigshafen. W wyglądzie zewnętrznym wybijają się przede wszystkim barwne okna i okiennice. Przy ich odnawianiu malarze nie poszli na żadne kompromisy. Użyto dopasowanego profesjonalnego rozwiązania z oferty firmy ADLER: podkładu gruntującego Pullex Renovier-Grund , a jako warstwy nawierzchniowej lakieru Pullex Color białego do okien i Pullex Color zielonego do okiennic, sprowadzonych za pośrednictwem firmy Farbtex Friedrichshafen.

 

Na wynik można się napatrzyć. Dzięki nowej powłoce lakierowej Głównemu Urzędowi Celnemu i dzisiejszemu symbolowi Ludwigshafen trudno dać prawie 200 lat. I gdy w lecie przyjeżdżają setki wycieczkowiczów i podziwiają dzieło sztuki Petera Lenka, od roku 2008 wywołujące skandal widokiem nagich polityków, to pewnie niejeden dla uspokojenia się rzuci okiem obok na piękne, całkiem nie skandalizujące okna.

Fakty o projekcie
Obiekt
Komora celna Ludwigshafen
Inwestor budowlany
Gmina Miejska Ludwigshafen
Zastosowane produkty
Projektant
Gmina Miejska Ludwigshafen
Firmy wykonawcze
Zakład Malarski Kaupert Farbtex Friedrichshafen

Zum ADLER Online-Shop: