Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Firma ADLER barwi magiczny świat wody na niebiesko

Firma ADLER barwi magiczny świat wody na niebiesko

Niedaleko od sławnej pętli Dunaju leży małe miasteczko Peuerbach. Słynny syn miasta, Georg Aunpekh z Peuerbach, był w XV wieku astronomem, matematykiem, humanistą i krzewicielem kopernikańskiego obrazu świata. Jego praca zainspirowała mieszkającą w Peuerbach parę artystów, Manfreda i Billę Hebenstreitów do czegoś szczególnego, Projektu Ciał Niebieskich Hebenstreitów o nazwie KOMETOR.

 

Po wejściu do magicznie oświetlonego pięciokąta słyszy się wodospad. Następnie przechodzi się przy „unoszącym się krysztale” w górę do tajemniczo połyskującego w niebieskich barwach świata wody. Przez skośne ściany widać filmy z motywami podwodnymi, wszystko jest w ciągłym ruchu.

 

Zapierający dech w piersiach efekt  powstaje dzięki połączeniu najróżnorodniejszych materiałów i mediów – podstawę do tego dostarczyła firma ADLER. Drewniane powierzchnie ścian świata wodnego pomalował Zakład Malarski Urmann wielokrotnie lazurą do wnętrz ADLER Innenlasur, zabarwioną na odcień atramentowy. Przez połączenie z różnymi pastami dającymi efekty profilowane, kulkami szklanymi, drukiem, filmami, niebieskim światłem i wysokim na 4 metry wodospadem, płynącym przez płytę szklaną, powstała wibrująca, fascynująca atmosfera w kolorze niebieskim.

Fakty o projekcie
Obiekt
Kometor, Peuerbach
Inwestor budowlany
Manfred i Billa Hebenstreit
Zastosowane produkty
Projektant
Manfred i Billa Hebenstreit
Ukończenie prac
30 kwietnia 201
Firmy wykonawcze
Zakład Malarski Urmann

Zum ADLER Online-Shop: