Pliki cookie pomagają nam udostępniać nasze usługi. Korzystając z tych usług, zgadzasz się na użycie plików cookie. Więcej informacji
OK

Willa w aurze Toskanii

Gwarantowana atmosfera dobrego samopoczucia

Willa w aurze Toskanii

ARCHITEKTURA, KTÓRĄ SIĘ ŻYJE, ZAMIAST BUDOWLI HIGHTECH

Poruszony. Żadne słowo nie opisuje lepiej bytu Helmuta Pernera. I to znajduje odbicie nie tylko w miękkich wzniesieniach i obniżeniach jego rodzinnego kraju, styryjskich wzgórzach. Tak samo zmienne, jak pochodzenie i rodzinny kraj, są jego projekty, falujące baseny z bezkresnymi, przylegającymi ogrodami, pięciogwiazdkowe kryjówki wypełnione energią dającą dobre samopoczucie. Wszystkie łączy jedna wspólna zasada: architektura musi uczłowieczać”. „HighTech jest w porządku, trzeba jednak zachować miarę w jego stosowaniu. Za dużo HighTechu oznacza, że architektura staje się tak zimna, ze nikt nie czuje się dobrze. Architektura musi żyć”.

POSIADŁOŚĆ, W KTÓREJ DOBRZE SIĘ CZUJEMY

Przy realizacji w 2007 roku domu mieszkalnego na styryjskich wzgórzach Helmutowi Pernerowi udało się dotknąć geniuszu. Gospodarz, styryjski przedsiębiorca, zakochał się spędzając urlop w Toskanii, „Ta i żadna inna!” Nie żadna ognista Włoszka, ale willa. W rodzinnej Styrii musi się pojawić aura Toskanii. Zburzono cztery stare zagrody, obudzono martwe drewno modrzewiowe do nowego życia.

 

Z pomocą firmy ADLER udało się zharmonizować stare i nowe deski i belki. Lazury ze środkami zabezpieczającymi drewno Pullex Silverwood w kolorze starej szarości i bezbarwne zapewniają jednolity wygląd i zachowują wiejski urok i charakter. Spomiędzy drewna prześwituje trochę muru pomalowanego mineralną farbą krzemianową do fasad ADLER Tirokat w odcieniu Flair, by nie dać żadnych szans wiatrowi, pogodzie, pleśni ani glonom.

 

Także wewnątrz willi firma ADLER pozostawiła swoje ślady, wyjaśnia Andreas Schinnerl z wykonującej roboty firmy ciesielskiej Feldgrill. „Wszystkie widoczne okładziny drewniane z jodły zostały pokryte lazurą ADLER Innenlasur w odcieniu lipy”. A ściany o powierzchni 1900 m2 zostały pomalowane zdrową, mineralną farbą do ścian ADLER Tiromin RAL 9001.

CZYSTA NATURA

Cegła, kamień naturalny i wiele drewna. Przede wszystkim włączone zostały naturalne surowce, w pełni zgodnie z ideą projektantów. „Szacunek dla natury i jej darów jest dla mnie bardzo ważny”. Architektura będąca w symbiozie ze środowiskiem i krajobrazem. A w środku, jako idealny partner, firma ADLER. Blisko ziemi i natury. Jak Helmut Perner. Gdy chodzi o naturę, to chemia pasuje.

Fakty o projekcie
Obiekt
Dom mieszkalny na styryjskich wzgórzach
Inwestor budowlany
prywatne
Zastosowane produkty
Projektant
Helmut Perner, architektur.64 ZT GmbH
Ukończenie prac
2007
Firmy wykonawcze
Firma ciesielska Feldgrill

Zum ADLER Online-Shop: