Bei Bedarf wird die oberste, lose Schicht mit einer Schleifmaschine der Körnung 16 abgeschliffen...
DIY - zrób to sam

Uszczelnienie betonu żywicą epoksydową – lakierowanie podłóg w garażach

2-komponentowa powłoka na podłodze chroni przed olejem, solą i brudem

Bei Bedarf wird die oberste, lose Schicht mit einer Schleifmaschine der Körnung 16 abgeschliffen...
...und Tiefengrundiert.
Zuerst mischt man die 2K-Epoxi-Beschichtung mit dem Epoxi-Härter im Verhältnis 2:1.
Nach dem Umleeren in einen größeren Eimer...
...mischen Sie die Beschichtung mit einer Bohrmaschine gut durch.
Notieren Sie die Zeit, denn die Topfzeit beträgt 2 Stunden.
Mit einem Kurzhaar-Roller wird der Epoxigrund aufgetragen...
...und nach 12 Stunden Trockenzeit ein zweites Mal.
Nun ist ein widerstandsfähiger Garagenboden für viele Jahre garantiert.

Podłogi betonowe w garażach lub piwnicach są idealnie ochraniane przed olejem, solą i innymi zabrudzeniami. Do tego podłogę można łatwiej czyścić, nie będą tworzyły się plamy i nie będzie się pyliła. Jak prosto i profesjonalnie uszczelnić beton przez lakierowanie pokazuje Państwu firma ADLER.

 

Kroki

  1. KROK 1 - Przygotowanie podłogi

    Dokładnie usunąć olej i brud. Przed lakierowaniem podłoga musi być sucha i wolna od pyłu. Ważne, by temperatura wynosiła przynajmniej 10°C.
    Podłogę należy następnie sprawdzić pod względem wytrzymałości i wsiąkliwości. Proszę wziąć młotek i uderzyć nim w podłogę. Jeśli warstwa wierzchnia (spieczona) ulegnie złuszczeniu, to podłogę należy zeszlifować. Wsiąkliwość sprawdza się, zarysowując ją szpachlą i nalewając w to miejsce wody. Jeśli podłoga w tym miejscu ściemnieje i woda będzie wsiąkała, to należy ją zagruntować podkładem głęboko wnikającym ADLER Aviva Tiefengrund. Zeszlifować górną, poluzowaną warstwę podłogi szlifierką, używając papieru nr 16. Następnie podłogę należy dokładnie odkurzyć.

  2. KROK 2 - Gruntowanie

    W celu zmniejszenia wsiąkliwości betonu, zmieszać podkład Aviva Tiefengrund z wodą w stosunku 1:1 i nanieść go szczotką malarską do podłogi. Pozostawić podkład do wyschnięcia przez 5 godzin. Ciecz powinna wsiąknąć dobrze do podłogi, nie pozostawiając żadnych błyszczących warstw.

  3. KROK 3 - Przygotowanie mieszaniny

    W celu uzyskania wytrzymałości powłoki ważne jest, by dobrze zmieszać ze sobą obydwa składniki. Najpierw miesza się 2-komponentowy lakier epoksydowy z utwardzaczem epoksydowym w stosunku 2:1 za pomocą mieszadła.

  4. Następnie przelewa się materiał do większego wiadra i miesza się od nowa przez 1-2 minut stosując wiertarkę. W ten sposób masa zostanie dobrze wymieszana. Pozostawić ją na 10 minut, by uciekło całe powietrze. Dzięki temu w powłoce nie pojawią się żadne pęcherzyki powietrza.

  5. Żywotność mieszaniny epoksydowej wynosi 2 godziny. Proszę zanotować sobie czas lub włączyć minutnik, by nie przekroczyć tego czasu.
     

  6. KROK 4 - Nakładanie pierwszej warstwy

    Większe powierzchnie można lakierować wałkiem krótkowłosowym. Do naroży lepiej nadaje się pędzel. Lakier należy nanosić zawsze pasmami i zwracać uwagę na to, by nałożenia warstw były takie same.

  7. KROK 5 – Drugie naniesienie

    Po schnięciu przez 12 godzin nanosi się drugą warstwę lakieru. Także i teraz należy ją pozostawić na pół dnia do wyschnięcia.

  8. KROK 6 - Schnięcie

    Całkowite utwardzenie trwa 12 dni. Należy zaczekać tak długo, zanim np. wstawi się samochód do garażu. W ten sposób gwarantuje się trwałą podłogę w garażu przez wiele lat.

© by adler-lacke.com