DIY - zrób to sam

Nowy kolor na podłodze: kolorowy parkiet - łatwo i przyjemnie!

Nie możesz już na nią patrzeć? Na swoją starą? Na swoją starą podłogę? A może by tak trochę koloru?

W zaledwie kilku krokach zamienisz zniszczoną kandydatkę do wyrwania w atrakcyjną ozdobę pomieszczenia - dzięki produktom firmy ADLER: Austriacki czołowy producent powłok drewnianych pokaże Ci, w jak prosty i nieskomplikowany sposób możesz uzyskać całkiem nowy klimat pomieszczenia.

Nowa podłoga? Nowa powłoka!

Podłogi drewniane są deptane każdego dnia. Nic dziwnego, że po kilku latach wyglądają na dość sfatygowane: widać jedną czy drugą rysę, uzbierało się trochę brudu, a z ładnego koloru niewiele już zostało? Nie musisz koniecznie sięgać ani po piłę, ani głęboko do kieszeni! Zamiast wyrywania starej i układania nowej podłogi, proponujemy trwałą, bardziej przyjazną dla środowiska i korzystną opcję: nadaj swojemu parkietowi nowy wygląd z pomocą farby firmy ADLER!

Tego potrzebujesz: materiału i trochę czasu

Nie potrzeba wiele, aby wprowadzić do swoich pomieszczeń całkiem nowy styl: oprócz szlifierki potrzebujesz jedynie dużego wałka malarskiego, pędzla do narożników i krawędzi, dużą ilość farby w wybranym odcieniu i produktu zabezpieczającego drewno jako ostatniej warstwy. Uwaga: jeśli mamy do czynienia z podłogą dębową, konieczne jest także użycie podkładu! Co jeszcze? Tylko trochę czasu: zaplanuj około trzech dni, ponieważ trzeba nałożyć kilka warstw, a każda z nich musi mieć oczywiście wystarczająco czasu na wyschnięcie.

Przypadek szczególny – podłoga dębowa: podkład

Ale uwaga: jeśli stoisz na dębinie, musisz zaplanować dodatkowy krok! Po pierwszym szlifowaniu nałóż ADLER Aqua-Isoprimer PRO i pozostaw do wyschnięcia przez noc. W ten sposób unikniesz nieestetycznych przebarwień. Następnie wystarczy przejść do kroku 2.

Kroki

 1. Krok 1: Zeszlifowanie

  Zanim będzie można nałożyć powłokę, należy zeszlifować drewnianą podłogę. Odpowiednia do tego jest szlifierka ręczna o granulacji 120. Jeśli ktoś zabiera się za większe powierzchnie, lepszym wyborem będzie dla niego szlifierka do podłóg. 

 2. Krok 2: Pierwsza warstwa

  Po usunięciu kurzu nakładamy pierwszą warstwę: do tego najlepiej nadaje się wodny, łatwy do stosowania kolorowy lakier ADLER VariColor. Ten przyjazny dla zdrowia i środowiska lakier uniwersalny jest bezzapachowy, wolny od szkodliwych składników i można go dobarwić na każdy pożądany kolor. My zdecydowaliśmy się na szlachetny ciemny szary. Nałóż starannie lakier, a następnie pozostaw na noc do wyschnięcia.

 3. Krok 3: Szlifowanie międzyoperacyjne

  Szlifowanie międzyoperacyjne - tym razem papierem o granulacji 240 - zapewnia wyjątkowo dobrą przyczepność i piękny wygląd kolejnej warstwy. Przeszlifuj starannie całą powierzchnię drewnianej podłogi.

 4. Krok 4: Druga warstwa

  Teraz czas na drugą warstwę: nałóż na parkiet drugą warstwę lakieru ADLER VariColor. Unikaj smug, pracując szczególnie dokładnie. Po czasie schnięcia wynoszącym 48 godzin Twoje arcydzieło jest prawie gotowe.

 5. Krok 5: Zabezpieczenie

  Ostatnia warstwa lakieru do parkietu sprawia, że ładnie pomalowana podłoga na długo pozostaje piękna i jest najlepiej chroniona przed wszystkimi obciążeniami. Idealnym wyborem do tego celu jest ADLER Floor Finish, lub nowy lakier Möbel & Parkett Holzlack. Oba produkty już po jednej aplikacji tworzą trwałą warstwę ochronną. Nałóż starannie i pozostaw do wyschnięcia — Twoja „nowa” podłoga jest perfekcyjna i znów można na nią patrzeć!

© by adler-lacke.com