Od kołyski do kołyski: zasada Cradle to Cradle realizuje ideę myślenia w kompletnych cyklach produktów od samego początku, tak aby w ogóle nie powstawały śmieci. Produkty powinny być wykonane w taki sposób, aby ich koniec był rozpatrywany od początku. Wszystkie użyte materiały mogą być ponownie użyte po użyciu lub kompostowane bez szkodliwych pozostałości.
 

KONCEPT CRADLE TO CRADLE® 

Wszystkie produkty są zaprojektowane zgodnie z zasadą potencjalnie nieskończonej gospodarki o obiegu zamkniętym. Gdy produkt osiągnie koniec swojego cyklu życia, powraca do cyklu naturalnego lub technicznego przez kompostowanie lub recykling. Zmniejsza to ilość odpadów i oszczędza cenne zasoby.

Celem koncepcji, a tym samym ADLERA, jest zapewnienie pozytywnego wpływu produkcji i przygotowania na społeczeństwo, gospodarkę i naszą planetę.

CERTYFIKOWANE PRODUKTY ADLER

Następujące produkty ADLER otrzymały dotychczas międzynarodowy certyfikat Cradle to Cradle®: 

 

C2C-LAB: CENTRUM EDUKACYJNE, NGO-OFFICE, REALLABOR

C2C LAB to pierwsze na świecie kompleksowe przywracanie zapasów oparte na kryteriach Cradle to Cradle, co czyni je namacalnymi pod względem treści i praktyczności. C2C LAB oznacza nowe perspektywy wykorzystania zasobów i wykorzystania energii odnawialnej. Jako partner w renowacji firma ADLER wspiera laboratorium C2C w zrównoważonym materiale powłokowym z certyfikatem C2C.

© by adler-lacke.com