ADLER inwestuje w przyszłość

Wiodący austriacki producent lakierów, firma ADLER, po raz kolejny może pochwalić się niezwykle udanym rokiem finansowym. We wszystkich oddziałach i obszarach sprzedaży obroty wzrosły do 151 milionów Euro. Na przekór wszystkim kryzysom – począwszy od pandemii koronawirusa aż po napiętą sytuację na rynku surowców – firma ADLER stale realizowała produkcję i dostawy oraz zainteresowała około 4000 nowych klientów wysokiej jakości produktami fabryki lakierów w Schwaz. Jednak ADLER już teraz patrzy w przyszłość: „Nie spoczywamy na laurach, lecz intensywnie inwestujemy w przyszłość”, podkreśla prezes Andrea Berghofer.
5 kwi 2022

Fabryka przyszłości

Kilka lat temu firma ADLER otworzyła w Schwaz najnowocześniejszą fabrykę lakierów wodnych w Europie i nowe centrum logistyczne. Teraz zbliża się kolejna rozbudowa w ramach projektu „Fabryka przyszłości”. W najbliższych miesiącach powstanie w pełni zautomatyzowany magazyn surowców i nowa hala kompletowania wstępnego. Tam pracownicy będą kompletować surowce potrzebne do realizacji każdej partii produkcyjnej – przy wsparciu cyfrowym w nowoczesnych i ergonomicznych miejscach pracy. Następnie powstanie trzecia hala produkcyjna lakierów wodnych, planowana jest także nowa strefa odbioru towarów. Firma ADLER zainwestuje w ten projekt około 100 milionów euro, dzięki któremu przedsiębiorstwo zwiększy swoje moce produkcyjne i konsekwentnie będzie podążać drogą ku Przemysłowi 4.0. „Naszym celem jest cyfryzacja realizowana z wyczuciem, która odciąży naszych pracowników i przyczyni się do dalszej poprawy jakości naszych produktów.  Również w przyszłości nasi wysoko wykwalifikowani pracownicy będą nadal w centrum naszych planów”, podkreśla kierownik produkcji Romed Staggl.

Gęsta sieć usługowa

Inwestycje są jednak realizowane nie tylko w siedzibie firmy ADLER w Schwaz , ale także w jej oddziałach: w Wiedniu trwają przygotowania do budowy bogatej i nowoczesnej bazy usługowej, czeski oddział firmy ADLER ma od niedawna nową siedzibę, a w Niemczech sieć firmy ADLER ma się jeszcze bardziej zacieśnić. „Jednym z największych atutów firmy ADLER jest obsługa klienta. Dzięki naszym centrom serwisowym i oddziałom w całej Europie Środkowej jesteśmy zawsze blisko naszych klientów i możemy zapewnić im kompleksowe wsparcie”, mówi prezes Berghofer.

Filozofia zrównoważonego rozwoju

Dzięki tak szerokiemu pakietowi inwestycyjnemu firma ADLER pozostaje wierna swojej filozofii zrównoważonego rozwoju:  „Dla nas pierwszoplanowy nie jest  krótkotrwały zysk, długoterminowa stabilność i sukces"”, wyjaśnia Andrea Berghofer. Ponadto  firma ADLER potwierdza swoje przywiązanie do Schwaz jako miejsca prowadzenia działalności, gdzie tworzone są liczne nowe miejsca pracy: „Tutaj w Schwaz mój dziadek prawie 90 lat temu położył kamień węgielny pod nasze przedsiębiorstwo. Mój tata Günther Berghofer uczynił nas wiodącym producentem lakierów w Austrii – i również w przyszłości tu będzie biło serce firmy ADLER”, podkreśla prezes.

ADLER – w naszych żyłach płynie farba

Firma ADLER zatrudniająca około 670 pracowników, jest wiodącym austriackim producentem lakierów, farb i środków ochrony drewna. Założona w 1934 roku przez Johanna Berghofera firma rodzinna jest obecnie prowadzona przez trzecie pokolenie, Andreę Berghofer. Każdego roku fabrykę w Schwaz opuszcza 22 000 ton lakieru, który trafia do klientów w ponad 30 krajach na całym świecie. Firma ADLER posiada spółki handlowe w Niemczech, Włoszech, Polsce, Holandii, Szwajcarii, Czechach i na Słowacji; jej jedynym zakładem produkcyjnym jest fabryka lakierów w Schwaz / Tyrol (A). Jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw w swojej branży, firma ADLER od 2018 roku jest w 100% neutralna dla klimatu. Podejmując wiele działań firma ADLER zredukowała do minimum swój wpływ na środowisko. ADLER kompensuje nieuniknione emisje resztkowe uznanymi certyfikatami w zakresie ochrony klimatu i tym samym przyczynia się do finansowania nowych projektów ochrony środowiska.

 

© by adler-lacke.com